İsteyen Herkes Site Yönetimini Öğrenecek - Wordpress

Durum
Konu mesaj gönderimine kapalı.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Aslında başlıkta herkes ifadesi geçiyor ancak bu hizmet sadece özel üye ve yönetim grubunu kapsıyor :)

Eğer WorpPress altyapısı kullanan web sitesi yönetimini öğrenmek istiyorsanız tam yerindesiniz. Worpdress google ile çok barışık bir sistemdir. URL rewrite özelliği ile linkleri hiçbir ek yazılıma ihtiyaç duymadan değiştirebilirsiniz. Neler yapabileceğiniz konusunda birkaç özelliğe değinelim.

* Yeni temalar yükleyebilir, test edebilir, istediğinizi silebilir bu temaları özelleştirebilirsiniz.
* İçerik ekleyebilir, bu içeriklere ait etiketler girebilirsiniz. (Etiketler WP de son derece önemlidir. Sitenizin değerine değer katar)
* Sayfa oluşturabilirsiniz.
* Eklenti yükleyebilirsiniz. (İhtiyacınız doğrultusunda)
* Albümler oluşturabilir, bilgisayarınızdan resimler yükleyip konu içinde istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.
* Yan menüleri sadece sürükle/bırak yöntemi ile değiştirebilirsiniz. (Ziyaretçilerin sitenizde yan menüde hangi bölümleri görebileceğine karar verebilirsiniz)
* İçeriğinizi her an yedekleyebilir, istediğiniz zaman geri yükleme yapabilirsiniz.
* Ve daha onlarca özellik bu sistemde.

Wordpress piyasada kullanımı en kolay ve google ile en barışık CMS sistemidir. Kullanın keyfine varın.

Bunun için test sayfamıza admin yetkisiyle girebilir, yukarıda anlatılanları ve daha birçoğunu kendiniz dememe yanılma yöntemiyle yapabilirsiniz. Bu alanda deneme yaparken korkmayın istediğinizi bozun, yapın, kırın, dökün. Ben test amaçlı bir tema yükledim. Siz de onlarca tema yükleyip test edebilirsiniz...

Test sayfas:
Admin panel:

Kullanıcı adı: admin
Şifre: PM ile veriliyor :D

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Öğretmek istersen senin de özel üyeliğin yaklaşmış o zaman yararlanabilirsin :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Site yönetimi pek ilgi çeken bir konu değil sanırım. WP altyapısını kullanan siteleri yönetip yaptığı yemekleri tanıtan, el becerilerini sergileyen hatta gerektiğinde site üzerinden satış yapan ve sitesinden sadece reklam geliri adına 2-3bin $ kazanan ev hanımları bile var. Bu konuda bilinçli yapılan çalışmaların size dönüşümü (emek sarfettiğinizde) çok daha iyi olabirli... İsterdim ki çok istek olsun herkes öğrensin bir gün lazım olur mantığından hareket edilsin ancak olmadı...

Artık bu domaini kalıcı olarak kapattık arkadaşlar. Boş boş yatmasın demi :) Dolayısıyla test sayfasına artık ulaşım mümkün değil. Başka bir boş domain elimde olursa benzer bir uygulama yaparız yine...

Durum
Konu mesaj gönderimine kapalı.