• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

İsviçre Dağı Üzerine İnşa edilen Ev

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE

Ev, 1915'te İsviçre'de 4003 metre (13133 fit) yükseklikte imkansız bir arazi üzerine inşa edildi. Hepsini oraya, bulutların üzerine çıkarmak için hangi tekniğin kullanıldığını ilginç bir konu…​


dag-ev.jpg


Matterhorn, ( Matterhorn Alpleri'nde, İsviçre ve İtalya sınırında bulunan bir dağdır) dünyanın en çok katlı zirvelerinden biridir. Matterhorn, Everest, Godwin Austin K2 (4480 metre ile Everest'in neredeyse yarısı kadar) dağcılar arasında bir efsanedir. Bir dağcılık fenomeni.

Dağın doğu tarafı, ünlü dağın görkemli manzarasını sunduğu için en çok fotoğraflanan kısımdır.​

dag-evi.jpg


İnsanlar her zaman Matterhorn'da yapılacak çılgınca şeyler düşünürler ve bu girişimlerin bazıları trajediyle sonuçlanır.
1900 yıllarında bir grup genç adam zirveye bir inek çıkarma iddasına girdiler, ama daha sonra aşağıdaki sırtta donmuş halde bulundular.
Ama dağcıların ilginç girişimleri bitmedi. 1915'te başka dağcı bir grupun aklına başka bir çılgın fikir geldi. Zirveden sadece 400 metre uzakta uygun bir yerde basit bir kulübe inşa etmek istediler ve başardılar.

İsviçre Dağı Üzerine İnşa edilen bu ev, görenleri şaşkına çeviriyor​

dag-evi2.jpg
 
Son düzenleme:
Top