• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kırşehir Kaman Kız Meslek Lisesi

Mc_ÖRGE

Kaptan
Özel üye
KAMAN KIZ MESLEK LİSESİ GENÇ KIZLARIMIZIN AİLE VE ÜLKE EKONOMİSİNE KATKIDA BULUNMASINI SAĞLIYOR

Kaman Kız Meslek Lisesinin temel hedefi; Üretici bir toplumda, kadın işgücünü aile ve ülke ekonomisine katkıda bulunacak şekilde yetiştirmek üzere, genç kız ve kadınlarımızı çağımızın ekonomik, sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek tarzda, bilimsel ve teknolojik gelişmelere uygun, endüstri ve hizmet alanlarında ihtiyaç duyulan mesleklere hazırlamaktır. Kaman Kız Meslek Lisesi hakkında; Okulumuz, İlçemizin merkezinde; 4160 m2 bahçesi, 480 m2'lik bir alanda 2 katlı binasında hizmet vermektedir. Okulumuzda 3 idari oda, 1 Öğretmenler Odası, 1 Hizmetli Odası 3 Atölye, 6 Sınıf, 2 Laboratuvar, (Fen ve Bilgisayar) 1 Arşiv, 1 Kütüphane, 2 Mutfak, 3 Wc (2 Kadın ve 1 Erkek) ile Ek binamızda; 4 Derslik, 1 İdare Odası, 1 Mutfak, 1 Yemekhane ve 2 Wc bulunmaktadır. Okulumuzun öğretim şekli normal eğitim olup, öğrenci sayısı 150 dir . Okulumuz Kaloriferli olup (katı ve sıvı yakıt) kullanılmaktadır. Okul bahçesinde, basketbol ve voleybol sahası mevcut olup, okul bahçesinde yabani kestane ağaçları, çam ağaçları ve çeşme mevcuttur. Misyonumuz ; Yaşam boyu eğitim ilkesi doğrultusunda; genç kız ve kadınlarımız öncelikli olmak üzere tüm bireylere bilgi çağı ve iş yaşamının gereklerine uygun olarak çağdaş öğretim yöntemleri ile yaşamsal becerileri kazanmalarına yönelik eğitim-öğretim hizmetleri sunmaktır.

İletişim
Kaman Kız Meslek Lisesi
Kaman Kız Meslek Lisesi Kaman Kırşehir Türkiye 40300