Kaynak ikonu

Kolay Sınıf 1.8

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
YoRuMSuZ kullanıcı adlı kişi Kolay Sınıf Bu kaynak hakkında yeni bir güncelleme yayınlamıştır:

v1.5

Bu güncelleme ile büyük ölçüde program son halini almış oldu. Çok gerekli olan bir durum dışında programda artık büyük değişiklikler olmayacak. Öneri ve görüşlere açığız...
  • Farklı çözünürlükteki ekranlardaki görünüm farklılığı ortadan kaldırıldı. Artık tüm ekran çözünürlüklerinde program ekranı gereken boyutta açılıyor.
  • Tüm öğrenciler için A4/2 kağıtların arka yüzü için öğrenci bilgilerinin...

Güncellemenin devamını inceleyin...

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bazı raporların ne ise yaradığını anlayamadım. Örneğin resim eklenebilir olan seçimli liste vs.
Resim eklenebilir sayfa aslında çok kullanışlı. Diyelim ki elinizde belge gerine bir resim var. Ya da siz bir ekran görüntüsü aldınız. İşte bu aldığınız ekran görüntüsünü tüm öğrencilerin isimleri veya seçilen öğrenci için baskılı şekilde çıktısını alabilirsiniz.

Örnek olarak şu resmi kullanalım. Problem sayfasının ekran görüntüsü:
matematik-problemleri.png

İşte bu resmi Kolay Sınıf programında Resim eklenebilir bölüme ekleyelim. Öğrenci isimleri baskılı şekilde yazıcı çıktısı alabilirsiniz... Rapor ekranı...

Resim eklenebilir sayfa, rapor ekranı

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
YoRuMSuZ kullanıcı adlı kişi Kolay Sınıf Bu kaynak hakkında yeni bir güncelleme yayınlamıştır:

1.6

Kolay Sınıf programına bu sürümde, tüm öğretmenlerin yıl sonunda ihtiyaç duyduğu, otomatik doldurulmuş ve özelleştirilebilir "Ders Kesim Raporu" eklendi.

Ders Kesim Raporunda, hem baskı öncesi form üzerinde hem de rapor sayfasında ilgili bölümlere tıklanarak düzenleme yapılabilir.

Çizgili Sayfa rapor alanına;
  • Sınav kağıdı oluşturma seçeneği ve font boyutlarını ayarlamak için ayar eklendi.
  • 1. Sınıflarla ilgili sayfalar ayrı bölüme alındı.
  • İçeriği dolu sayfalara sadece öğrenci isimleri eklemek için sadece öğrenci isimlerinin görüntülenebilmesi seçeneği eklendi.
  • Sınav kağıdı oluşturma seçeneği ve font boyutlarını ayarlamak için ayar eklendi.
  • İçeriği dolu sayfalara sadece öğrenci isimleri eklemek için sadece öğrenci isimlerinin görüntülenebilmesi seçeneği eklendi.

Ek dosyayı görüntüle 86714

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Merhaba hocam çok güzel olmuş sizden ricam e okul bilgi formu şeklinde de rapor alınabilir mi
Belgeyi netten bulup inceledim. Bir sonraki sürümde (okullar açılmadan yayınlanacak) e-okul bilgi formu da programa eklenecek.

Gelecek sürümde olacak yeni özelliklerden bazıları.
  • Rastgele öğrenci seçimi (tekil ve çoğul) : Bu özellik sınıfta rastgele öğrenci seçmek için oldukça kullanışlı ve eğlenceli.
  • Veli Toplantı Dilekçesi: Özelleştirilebilir veli toplantı izin dilekçesi.
  • E-Okul Bilgi Formu: Özellikle 1. sınıfta öğrenci bilgilerini toplamak için kullanışlı form. (Doldurulmuş ya da boş çıktı alınabilir)

Son düzenleme:
H

halime_krts

Ziyaretçi
Teşekkürler hocam Kolay Sınıf programının bir alternatifi bile yok, bu anlamda emeklerinize sağlık. İlk versiyondan itibaren kullanıyorum birçok renk ayarı, programın görünümü ile ilgili ayarlar vb programda değişiklik yaptım yeni sürüm kurduğumda bile bu ayarlar aynen kalıyor ilk orijinal haline döndürmek için bir buton falan göremedim. Yani tüm ayarları sıfırlamak istiyorum, var olup ben görememişte olabilirim. Böyle bir sıfırlama ayarı olsa çok iyi olurdu.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
ilk orijinal haline döndürmek için bir buton falan göremedim
Teşekkürler beğenmenize sevindim. Evet öğretmenlere yönelik kapsamlı bir programa ben de rastlamadım, meslektaşlarımız genel olarak internetten arama yoluyla elde ettikleri docx, slsx, pdf dokümanları ile işlerini hallediyor. Bu program ise çok daha fazlasını profesyonelce sunuyor. Haklısınız bazı bölümlerde sıfırlama butonu var ancak kullanıcıların tüm ayarlarını sıfırlayacak bir buton yok. Ancak bunun kolay bir yolu var. programın kurulu olduğu dizindeki set.ini dosyasını silerseniz, sonrada ayarladığınız tüm ayarlar (giriş şifresi dahil) sıfırlanacaktır. Uygun olması durumunda Kolay Sınıf programında tüm ayarların sıfırlanabildiği bir buton programa entegre edilebilir.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...

1.7

• Rastgele tekil ve çoğul öğrenci seçimi: İlgili butona basarak rastgele tek bir öğrenci seçilebildiği gibi açılır buton menüsü ile 2-15 arasında tercihli rastgele öğrenci seçimi yapılabilir.
  • Sık kullanılanlar için kısayol tuşları atama: Sık kullanılan bölümler için kısayol tuşları belirlenebilir. Tuş kombinasyonları için Alt, Ctrl, Shift ve istenilen harfler kullanılabilir.
  • Sonradan değiştirilen ayarları sıfırlama: Görsel olarak Ayarlar penceresinden...