• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Konstantiniyye Oteli - Zülfü Livaneli

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
Konstantiniyye Oteli - Zülfü Livaneli

Livaneli'nin belli konusu, kurgusu yok ,edebi yönden başarısız şeklinde bir çok eleştiri almış kitabı Konstantiniyye Oteli .Bir çoklarının aksine ben beğendim kitabı tüm kişiler kurgu ürünüdür diye yazsa da günümüz Türkiye'sin den çok şey buldum kitapta.. Belki belli bir konusu yok ama zengin ,fakir tüm yaşamlara bir parça dokunmuş yalın ve sürükleyici bir kitap tavsiye ederim.

Konstantiniyye Oteli Tanıtım

Zülfü Livaneli, zengin bir insan panoramasıyla İstanbul’un derinliklerine inerken şehrin büyülü, ama bir o kadar da acımasız atmosferiyle buluşturduğu okuru sıra dışı yolculuğa çıkarıyor.

2014 yılı Aralık ayının son günleri… Yedi yıldızlı Konstantiniyye Oteli’nin açılış günü ve erken bir yılbaşı kutlaması… İstanbul’un seçkin, kalburüstü simaları, Sultanahmet’teki eski Bizans sarayının kalıntıları üzerine yapılan otelde bir araya geliyor. Aralarında kimler yok ki? Politikacılar, belediye başkanları, Amerikan büyükelçisi, Fener Rum patriği, ünlü gazeteciler, gazete patronları, televizyon “yıldızlar”ı, eski ve yeni zenginler, büyük işadamları…

İstanbul’un yüzlerce yıldır yeraltında yatan ölüleri de davete çağrılmadıkları halde arzı endam etmekte sakınca görmeyip bu cümbüşe dahil oluyorlar.
Ve elbette, bir otelin olmazsa olmaz çalışanları, garsonları, komileri, güvenlik görevlileri…

Velhasıl Konstantiniyye Oteli, aslında binlerce yıllık koskoca bir şehir olarak çıkıyor karşımıza. Değişen, dönüşen, ama barındırdığı şiddet nedense aynı kalan bir şehir…

Papatya

V.I.P
V.I.P

Ben Livaneli'nin biyografi şeklinde olan kitabı Sevdalım Hayat'ı okudum bir solukta. Üstelik o zamanlar yaşım daha müsait değildi o kitabı okumaya. Ona rağmen çok sevdim.
Anlatım tarzı olarak sürükleyici buluyorum. Biraz tarih, karmaşık işler, siyaset, okunası kılıyor bu adamı.

Top Bottom