• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Kuşlar gibi özgür olmak

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Aklım bir karış havada abilerim ablalarım. Kuşlar gibi özgür olmak, gökyüzünde uçmak, telgrafın tellerine konmak hatta onun bunun memleketine varırsam şeker, kaymak ve bal söylemek istiyorum… Aza kanaat etmeyenin çoğu bulamadığı yurdumda, aza kanat çırpıp çoğalmak istiyorum.
Neyse lafı sulandırmadan suyu bulandırmadan sözün özüne gireyim. Kuş arkadaşlarımla gök yüzünde çiftkale maç yapmak istiyoruz umarsızca. Hani biz kuşuz özgürüz ya ne istersek yaparız ya. İşte bizde maç etmek istiyoruz. Hatta sekiz takımlık bir ligimiz bile var şuan. Durun size takımları sayayım abilerim ablalarım. Selam Söyleyen Turnalar, Göz Oyan Kargalar, Yeşil Başlı Göğel Ördekler, Düzova Keklikspor, Barışkan Gücercinler, MinikSerçeler, Marmara Martıgücü ve Hava Kartallar (Aslında kara kartallar olacaktı ama telif hakkı başkasına aitmiş). Evet abilerim ablalarım bu son derece mütevazi Süper Kuş Ligini kurduk. Bizim şimdi sadece gök yüzünde maç etmemiz için sahaya ihtiyacımız var. Dumansız hava sahası istiyoruz. “Lütfen dumanınızı sahamızdan uzak tutun başkada bir diyeceğimiz yok” derdik lakin kuş kadar beynimizle akıl edemedik. Biz yukarıda nasıl top oynayacağız top dediğin yere düşer yahuu!Neyse vaz geçtik bu projeden. Siz insanlarda şarkılarınızdakuşların özgürlüğünden bahsedip kendinizi kandırmayı bırakın. Bir kuş ligi dahi kuramıyoruz neremiz özgür bizim. Ne yapsak dile düşünüyoruz yok efendim “iki keklik bir kayada ötüyor”muş size ne kardeşim bizim hiç iki insan bir arabada cilveleşyor diye türkü söylediğimizi duydunuzmu. Hiç özel hayatımız kalmadı anasını satayım. Bide utanmadan bir birinize kuş beyinli dersiniz. Sizin kuş kadar beyniniz olsa bize özenmeyi bırakırsınız. Ha bide kafanıza pislediğimiz zaman gidip milli piyango bileti alıyorsunuz önce gider kafasını temizler insan.. Neyse abilerim ablalarım lafın bokunu çıkarmayalım kuşlar olarak sizden çok şey istemiyoruz. Sadece insan olun o bile bize yeter. Arada bir denize simit atın pencere kenarlarına ekmek kırıntısı falan dökün ciğerimizi yiyim, hadi bakiyim…

Son düzenleme: