• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Lâl Dilimden Kalemime Dökülenler

LâL

ღ GALATASARAY ღ
Merhaba Benim Aziz Dostum . .
Ne Zamandır Seninle Birleşmeyi Düşünüyordum . Nasip Bugüneymiş .
Sahi Artık Sırlarımı , Hüzünlerimi , Sevinçlerimi Seninle Paylaşacağım Değil mi ?

Özlemlerimi Dile Getireceğim Sana . Yaşanmışlıklardan Bahsedeceğim . . Yaşanmışlıklardan ve Yaşayamamış Olduklarımdan . . Yeri Gelecek Sinirli Anımda Üç Beş Kelime İle Kalbini Kıracağım . Ama Sen Bana Kırılma Olur mu ? Bakma Deli Dolu Olduğuma . Sinirlenirim Ama Gerçekten Kimseyi İncitmek İstemem . . .

Sözlerimi Bitirmeden Aklıma Gelen Bir Sözden Bahsedeceğim :

-

İmtihân Dediğin,

Kağıt Kâlem İle Olmaz Kurbanım .
Kul, Kul İle Sınanır . . ( Serdar TUNCER )

Rabb'im Kaldıramayacağımız İmtihanlara Tabi Tutmaz Bizi İnşâAllah . .
Ve Yine Rabbi'im İmtihanlarımızdan Alnımızın Akı İle , Kul Olarak Çıkabilmemizi Nasip Eder İnşâAllah . .

Sahi . .
Güzel Günler mi ? Acı mı ? Sevinç mi ? Yarın Hangisi Bekliyor Bizi ? Yaşamadan Bilemeyiz .
İmtihandayız Dostum . . Yarın Ola , Hayr Ola . .

Son düzenleme:

LâL

ღ GALATASARAY ღ
Dostum ;

Bugün Okuldan Sonra Sevgilimi , BABAMI Ziyarete Gittim . Daha Fazla Durabilseydim Keşke . Yanından Ayrılırken , Daha Arkamı Dönmeden Özledim Be Dostum . Ben Babamı , Sevgilimi , Herşeyimi Daha İlk Saniyeden Özledim . .

O Gökyüzüne Ulaştığında 6 Yaşındaydım ve Onun O İşten Geldikten Sonra Boynuna Sarıldığımda İçime Çektiğim Kokusu İle Aynı Kokuyordu . . Biz Artık Aramızdaki Neden Gittin Tartışmasını Bitirdik Biliyor musun ? Çünkü Hiç Gitmediğini , Bir An Bile Yanımdan Ayrılmadığını Defalarca Kez Kanıtladı Bana . . .

Bu Gün Daha Bi İçime Çektim Kokusunu , Daha Bi Sarıldım . " BABAM " Dedim . Açtı Kollarını Sardı Beni , Dizine Yatırıp Saçlarımı Okşadı . . Keşke Dedim Ama Sadece Keşkelerle Kalabildim ..

Biliyor musun Dostum ?
Benim Hayallerimde ki Erkek Oydu .
Bir Başkası Hayallerimin Erkeği Olmayı Hak Etmiyordu . Kimi Hayallerime Almayı Düşünsem Oraya Layık Olmadığını Kanıtlıyordu ve Ben Yine Ona Koşuyordum , " Yavrum Diye Sarıyordu Beni , Göz Yaşlarımı Siliyordu . .
Ve Ben Ona Bir Kez Daha , Bir Kez Daha Aşık Oluyordum .

Dostum Sana Bugün Hayatımın Erkeğinden , BABAM'dan Bahsettim Bolca .
Aşık Olduğum "Adam"dan Bahsettim . .

Kafanı Şişirdiysem Kusuruma Bakma Olur mu ?

Sahi . .
Güzel Günler mi ? Acı mı ? Sevinç mi ?
Yarın Hangisi Bekliyor Bizi ?
Yaşamadan Bilemeyiz Dostum . .

Yarın Ola , Hayr Ola . .

LâL

ღ GALATASARAY ღ
Saçımın Telinden Tut , Tırnağımın Ucuna Kadar Kırgınım Dostum . .
Biliyorum ki Kızgınlığım Geçmesine Geçer de Kırgınlığıma Çare Bulcamıyorum . Hangi Dala Tutunmaya Kalksam Elimde Küçücük Parçalara Ayrılmış Hayal Kırıklığı İle Oradan Oraya Savruluyorum.

Kayıp Bir Balıkçı Teknesi Gibiyim . Dümenin Başında ki Benim Ama Teknenin Ne Tarafa Gidecegine Ben Karar Vermiyorum . Her Sığındığım Limanda Depremler Oluyor ve Yine Enkazın Altında Kalan Hep Ben Oluyorum . .

Allah'ım İmtihanımı Kaldırabileceğim Kadar Ver Bana .
Ya da Verdiğin İmtihana Dayanma Gücü . .

Şu An O Kadar Aç Ve Susuzum ki En Ufacık Bir Parıltı da Bile Tüm Gücümle Savaşıyorum . .

Ya Rabbim ! İndireceğin Hayra O Kadar Muhtacım ki . . .

LâL

ღ GALATASARAY ღ
Merhaba Dostum . .

Dün Her Şey Üst Üste Geldi . Önce Tedaviyi Bıraktım , Sonra Güvendiğim Dağlara Kar Yağışını İzledim . Ki Ben Kolay Kolay Güvenmem . .

Güvendiğim Kişiler Sırayla Güvencimi Sarstıktan Sonra Ben Ne Yapayım ?
Kimin Dost , Kimin Düşman Olduğunu Nasıl Anlayayım ?

Tabi Hatalarım Olmadı Değil . Kabul Ediyorum Hatamı .
Ama Bi Hatanın Bedeli Bu Kadar Ağır Olmalı mıydı ?
Beni Tek Seferde Silebilenler İçin Uğraşmalı mıydım ?

Aklımda ki Soruların Cevabını Ararken İnşâAllah Yanlış Bir Karar Vermem Diye Dua Ediyorum .

Sağlık Olsun Be Dostum . .

LâL

ღ GALATASARAY ღ
Uzun Aradan Sonra Geldim Dostum . . Biraz Kırdım Sanırım Seni . .
Bir Anda Aklımdan Çıkıverdi Sana Yazmak . .

Nedendir Bilinmez Ama Şuramda , Tam Yüreğimin Ortasında Bir Acı Hükümdarlık Kurmuş Gibi . .
Sanki Pimi Çekilmiş de Atağa Geçmek İçin Hazır Bir Bomba Misali Korkutuyor .
Rabbim Hayırlara Çıkarır İnşâAllah . .

Sebebi Her Ne İse Bir An Önce Çıkıverse Ortaya . . Kalbimi Öylesine Sıkıyor , Öylesine Daraltıyor ki Yüreğim Göğüs Kafesimi Parçalayıp Bir Kuş Misali Uçup Gidecek . .

Sakın Dostum !
Şikayetçi , Asi Olduğumu Düşünme . .
Rabbimden Gelen Her Şeye Razıyım .
İmtihan Bu Elbette Kolay Olmayacak . .
Kolay Olsaydı Ne Önemi Kalırdı ki Verilecek Mükafatın ?

Buna da Elhamdülillah " Demek Yakışır .

Sahi . .
Güzel Günler mi ? Acı mı ? Sevinç mi ?
Yarın Hangisi Bekliyor Bizi ?
Yaşamadan Bilemeyiz Dostum . .

Yarın Ola , Hayr Ola . .