Limonlu Cilt Bakım Maskesi

Papatya

V.I.P
V.I.P

Cilt bakımı içerisinde benim için önemli bir yeri olan limonun değişik bir kullanım biçiminden söz edeceğim size. Yağlı bir cildiniz varsa sık sık parlama ve gözenek sorunları yaşarsanız. Yağlı ve sorunlu ciltler için, derinlemesine temizlik sağlayan güzel bir limonlu cilt bakım maskesidir. Bu maskenin tarifini ben de Suna Dumankaya’dan almıştım. Haftada 1 gün uygulamaktayım.

Bilmenizde fayda var; bu ve diğer bütün cilt bakım maskelerinden maksimum fayda sağlamak için lütfen maskeleri düzenli olarak uygulayınız.

Eğer cildiniz yağlıysa, derinize büyük bir özenle bakım yaparsanız tedavi ederseniz. Fazla yağların aşırı derecede alınması yağ bezelerini harekete geçirir ki, bu da enfeksiyonlara sebep olur. Yağlı bir cilde sahip bayanlar bunu genellikle cildin dayanıklı olması ile özdeşleştirirler ama değildir.
Nasıl yapılır? Yağlı cilt için 2 limonun kabuğunu soyun. Suyun içine koyun ve yarım saat bekletin. Sonra robotta püre haline getirin. Temizlenmiş cildinize sürüp, 10 dakika sonra suyla yıkayın.

Alıntıdır.

Geri