Maalesef bir çocuk sulama havuzunda boğuldu

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bugün arkadaşlarla pikniğe gittiğimiz ormanlık alanda bir kadın gelip çocuğunu kaybolduğunu söyledi. Pek umursamadık ama 15 dakika sonra ağlamaklı bir ses tonuyla gelince biz de aramalara katıldık. Kadın ısrarla yangın söndürme havuzunda olabileceğini söyledi. 112 ye itfaiyeye ve jandarmaya haber verildi. Dalgıç 7 m derinliğindeki küçük havuza girdi ama bir şey bulamadı. Daha sonra itfaiye suyun tahliyesine başladı, her nedense bir türlü büyük vidanjör türü birşey göndermediler ve yaklaşık 5 saatte ancak boşaltılabildi. Arama köpeği de zaten gelir gelmez havuza koşmuştu. Doğrusu manzara tam anlamıyla yürek parçalayıcıydı. Bir ailenin 2 yaşındaki tek erkek çocuğu havuzun dibinden çıktı. Dayanılacak bir acı değildi anne baba için.

Allah hiç bir aileye böyle acı yaşatmasın, anne babanın feryadı kulaklarımdan gitmiyor.

Şu görüntüye bakamamıştım ben haberi yayınlanmış nette arkadaşlar...

14 yıldan sonra tüp bebekmiş ya birde. Kader işte.
Ah bu dahada büyük bir acı. Tüp bebek tedavileri hem maddi hem manevi zorlukları vardır. Ve bu denemeler sonunda aile oldukça yıpranır bu aile tam mutluluğu bulmuşken kaybetmeleri dahada sarsıcı ve acı dahada fazla. Rabbim kimseyi evlafı,ana, babasıyla sınamasın inşallah.

Çok acı senin buna şahit olman da çok acı. 2 yaşında bir çocuk boğularak öldü. Yazık ne kadar korktu çaba harcadı kim bilir. Anne baba ne haldedir ne kadar üzüntülüdür. Çocuklar gerçekten çok büyük sorumluluk istiyor. Havuz olduğunu öğrenen bir çocuk bakmadan görmeden durmaz elbet kontrol edilmeli. Havuz etrafında tel falan yok mu peki yani gelen geçen o kadar yakınana yaklaşabiliyor mu ya... Sadece aile ihmali de değil işte...

Can bu ya.. Biz gibi de değil. Yardım isteme kabiliyeti yok. Daha küçücük..
Büyük konuşmak istemem yarın öbürgün bizimde başımıza ne gelir bilemem. Ama görünen o ki aileninde ihmali var. Havuza değil, bu çocuk yolada çıkabilir, yada kötü niyetli biri tarafından kaçırılabilir de.
Bu can bize Allah'tan bir emanetse kendi menfaatimizden önce sahip çıkmak en başlı görevimiz.
Anne baba olmak kolay değil. Ne zorluklar çekmişler yazık. Tüp bebek tedavilerinden sonra küçük bir ihmal nelere yol açmış.
5 saatte değil 20 dk da dahi boşaltılsaydı sonuç değişmezdi sanırım. Küçücük bir canın su altında hayatta kalma süresi zaten ne kadardır ki :(
Nedense bu aralar denize, suya düşüp ölen çocuk sayısı çoğaldı ve bu beni ciddi anlamda üzüyor :(
Eminönünde yine bir ihmalkarlık sonucu küçücük bebek arabadan denize düştü. Yazık onu hemen o an kurtardılar denizden ama o bile cihazlara bağlı ölüm riski hala var.. :(
Rabbim bizlere dayanılmayacak acı vermesin. Hele evlat acısıyla sınamasın bizleri :( Benim yüreğim burkuldu burda :( Hele son resmi gördüm ya :(

Geri