• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Meraktan... Miğde mi, mide mi?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Aslında meraktan değil gerçekten bilmiyorum. TDK ya bakabilirdim ama önce sizden almak istedim cevabı. Benim bu şekilde yıllardır doğru bildiğim yanlışlar vardır.

Doğrusu;

Mide mi?
Miğde mi?

Noktayı koyuyorum arkadaşlar...

TDK otorite olarak "bağırsak" demiş.

Bağırsak: isim, anatomi Sindirim organının mideden anüse kadar olan, ince bağırsak ve kalın bağırsaktan oluşan bölümü

Sayfa resmi...

bağırsak

Önemli olan işlevdir. Yani ne anladığımız :))

Sonucu veya tedavi sürecini etkileyen durum olmadığı için istedikleri gibi kullanabilirler :) Ama sanki "barsak" olsa daha mantıklı olacak gibi geliyor bana. "Bağırsak" daha çok topluca yüksek ses çıkarmak olarak algılanıyor.

Önemli olan işlevdir. Yani ne anladığımız :))

Sonucu veya tedavi sürecini etkileyen durum olmadığı için istedikleri gibi kullanabilirler :) Ama sanki "barsak" olsa daha mantıklı olacak gibi geliyor bana. "Bağırsak" daha çok topluca yüksek ses çıkarmak olarak algılanıyor.

tdk son sözü demiş ama ufak bir araştırma yaptım yazarlar da barsak diye yazıyor:)

Benim bildiğim bağırsaktır..

TDK'ya da baktım.. Barsak diye bişey yok
Ama bağırsak var

Açıklamada şöyle;

Bağırsak: Sindirim organının mideden anüse kadar olan, ince bağırsak ve kalın bağırsaktan oluşan bölümü

Geri