• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Meslek Liseliye Müjde

MeRciMeK

V.I.P
V.I.P

Meslek Liseliye Polis Olma İmkanı Doğuyor.

AK Parti tarafından TBMM Başkanlığı'na ÖSYMnin yapısının değiştirilmesi amacıyla sunulan kanun teklifinde, imam hatip lisesi, sağlık meslek lisesi ve Açıköğretim lisesi mezunlarının da polis olabilmelerinin yolunu açacak bir düzenleme yer alıyor. Teklife, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, YÖK başkanı Yusuf Ziya Özcan ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da destek verdi.

ÖSYM eğitim-öğretim sisteminde büyük değişikliğe hazırlanıyor. TBMM Başkanlığı'na ÖSYM'nin yapısını değiştirmesi amacıyla sunulan kanun teklifinde İmam Hatip Lisesi, Açıköğretim Lisesi ve sağlık meslek lisesi mezunlarına da polis olabilmelerinin yolunu açacak bir düzenleme yer aldı.

AK Parti tarafından sunulan kanun teklifinde, polis meslek yüksek okullarında okuma hakkının, ÖSYM tarafından düzenlenen üniversiteye giriş sınavlarında başarılı olan "tüm lise ve dengi okul" mezunlarına verilmesini öngörüyor.

Ben mezun oldum artk katsayı artık bana yaramazda.. Bu polislik için yapılan uygulamaları daha zararsız meslekler için yapsalar daha iyi olur..

Her mezun olanında eline silah verilmezki... :)

Yıllardır sırf okudukları okulları nedeniyle hak mahrumiyet cezasına çarptırılmış gibi meslek lisesi mezunları. Eğer gündemde böyle bir durum varsa gönülden destekliyorum...

Geri