Mutluluğun arka yüzünü görmezden gelmeye çalışıyorum.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri

Gülücükler süsler yüzümü, Işık saçar gözlerim, Mutluluk doludur kalbim, Hiç bitmeyecekmiş gibi.​

Ama perdeyi aralasak, Gölgeler de var saklı, Mutluluğun arka yüzünde, Duygular karmakarışık.
Korku, endişe, hüzün, Hepsi birer misafir, Mutluluğun sofrasında, Tadını kaçırmaya hazır.
Her an bitecekmiş gibi, Bir endişe sarar içimi, Mutluluğun kırılganlığı, Yüreğimi burkmakta.
Ama yine de şükrediyorum, Bu güzel duygulara, Mutluluğun arka yüzü, Bana hayatı hatırlatmakta.

Gülüşlerin ardında saklı bir hüzün, Sevinçlerin gölgesinde yatan bir keder, Mutluluğun arka yüzünde gizlenen bir endişe, Her an bitecekmiş gibi bir his var içimde.​

Ne kadar mutlu olmaya çalışsam da, Bir ses fısıldıyor kulağıma, "Her şey geçici," diyor, "Mutluluk da."
Bu yüzden korkuyorum, Mutluluğun tadını çıkarmaktan korkuyorum, Ya kaybolursa diye, Ya elimden alınırsa diye.
Ama biliyorum ki, Korkarak yaşamak da bir hayat değil, Mutluluğu yakalamak için risk almak gerek, Belki de kaybolur, belki de biter, Ama en azından yaşamış olurum.
O yüzden gülümsemeye devam ediyorum, Sevinçleri yaşıyorum, Anın tadını çıkarıyorum, Mutluluğun arka yüzünü görmezden gelmeye çalışıyorum.

Gülümsemelerin ardında saklı bir hüzün, Parlak gözlerde gizlenen bir pus, Mutluluğun arka yüzü, Duyguların karmaşık bir oyunudur.​

Zevk anında bile, Bir endişe sızlar içte, Ya bu güzellik kaybolursa, Ya bu mutluluk biterse?
Sahip olduklarımız için şükrederken, Eksik olanlara da göz atarız, Mutluluğun zirvesindeyken bile, Bir tatminsizlik duygusu sarar bizi.
Mutluluğun arka yüzü, Gölgelerle örülüdür, Korku, endişe ve hüzün, Her zaman bir köşede pusuda bekler.
Ancak bu duyguları kabullenmek, Mutluluğun değerini artırır, Her anın kıymetini bilmemizi sağlar, Ve hayatın güzelliğine daha da şükretmemize yardımcı olur.

Mutluluğun arka yüzü, Karanlık bir yer değildir, Duyguların derinliğini gösteren, Bir aynadır.​

Gölgeleri kabullenmek, Işığın daha da parlak parlamasını sağlar, Ve mutluluğun gerçek anlamını bulmamıza yardımcı olur.
Mutluluk sonsuz bir varlık değildir, Gelip giden bir duygudur, Ancak her anın tadını çıkarmayı öğrenirsek, Mutluluğun arka yüzünü de aydınlatabiliriz.
Belki bir gün biter, Belki bir gün kaybolur, Ama o zamana kadar, Mutluluğun her anını yaşayacağım.

31.03.2024