Kaynak ikonu

Oto Servis Programı 1.0

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Arkadaşlar program açılışına şifre girdiyseniz ve bu şifreyi unuttuysanız (Windows 10 dahil hariç), Windows dizininde bulunan win.ini dosyasını açıp şifrenizin olduğu dizini silin. (Not tüm dosya içeriği değil sadece program adının olduğu satırdaki şifreyi silin.)

Aşağıdaki ekran görüntüsü Windows 10 işletim sisteminde, Windows dizininden alınmıştır. C:\Windows
windows-win-ini.png

Haybeye

Üyecik
Üstad bizde neden yok onu anlamadim c: içinde Windows klasöründe Windows dizininde böyle birşey çıkmıyor. Hatta arama dahi yaptım çıkmadı bı terslik var bu işte.

Haybeye

Üyecik
Arkadaşlar program açılışına şifre girdiyseniz ve bu şifreyi unuttuysanız (Windows 10 dahil), Windows dizininde bulunan win.ini dosyasını açıp şifrenizin olduğu dizini silin. (Not tüm dosya içeriği değil sadece program adının olduğu satırdaki şifreyi silin.)

Aşağıdaki ekran görüntüsü Windows 10 işletim sisteminde, Windows dizininden alınmıştır. C:\Windows
Ek dosyayı görüntüle 84199
Üstad dizinde öyle bir dosya yok.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...

Oto Servis Programı için girilen şifreyi unutanlar için... (Windows 10)

* Programı kapatın ve aşağıdaki dizinde bulunan win.ini dosyasını açın.
C:\Users\kullanici_adiniz\AppData\Local\VirtualStore\Windows
dizin-win-ini.png

* Dizindeki win.ini dosyasını açın ve alttaki ekran görüntüsündeki alanları silip kaydedin. Program açılışta şifre istemeyecektir. (Örneğin benim girdiğim şifre 12341234. Siz hangi şifreyi girmişseniz burada görünür. İsterseniz şifrenizi öğrenip girebilir veya silerek şifreyi iptal edebilirsiniz.)
oto-program-sifre.png

Dizine girmeyenler için...

1. Windows 10 masaüstünde Windows Tuşu ve R tuşlarına birlikte basın.
  2. Çalıştır penceresi açılacaktır. Çalıştıra şu komutu yazın: %AppData%
  3. Enter tuşuna basın.

Bu komut sizi C:\Users\[Kullanıcı Adı]\AppData\Roaming Klasörüne gönderecektir. Burada bir üst klasöre geçerseniz AppData klasörüne ulaşırsınız.

4. AppData klasöründe iken sırasıyla Local\VirtualStore\Windows dizinine girdiğinizde win.ini dosyasına ulaşabilirsiniz.

Not: Halledemediğiniz durum olursa benimle TeamViewer programı aracılığı ile bağlantı kurabilirsiniz.