• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

Outlook POP3 mail ayarları - Resimli anlatım

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Microsoft Outlook, maillerimizi kontrol etmek için son derece kolay kullanılabilir bir arabirim sunuyor. Özellikle birden fazla mail adresini kontrol etmek istediğimizde bu işlemleri web üzerinden tek tek yapmak yerine Microsoft Outlook ile tek bir pencerede gerçekleştirebiliriz.

Elbette bunun için POP3 destekli bir mail adresine sahip olmanız gerekiyor. Bir host sahibi iseniz zaten bu hizmet size verilmiş olmalı. Ayrıca Gmail ( ) bu hizmeti veriyor. Hotmail ise vermiyor...

Konuya girmeden önce IMAP ve POP3 farkını da açıklayalım... (Özet halinde)

POP3 mailin özelliği, mail içeriğini bilgisayara yükleyebiliyor olmasıdır. Böylece internete bağlı olmasanız bile bilgisayarınızdan istediğiniz zaman maillerinizi tekrar okuyabilirsiniz. Mailleri yedekledikten sonra web üzerindeki postaları silebilirsiniz. Ancak sildikten sonra web üzerinden mail erişiminiz olmaz.

IMAP ise her yerden maillere ulaşmak için idealdir. Bilgisayara yedekleme yapmaz. İstediğiniz internete bağlı bilgisayardan e-postalarınıza erişebilirsiniz.

Eğer bir hosting ve cpanel sahibi iseniz web üzerinden mail hesabınızıa aşağıdaki şekilde ulaşabilirsiniz.

websitearesininiz.com:2095


Şimdi Microsoft Outlook programına POP3 destekli mail adresimizi tanıtalım...

Not: Anlatım Outlook 2002 'ye göre yapılmıştır. Daha yeni sürümlerde de pek fark yok, hatta daha da kolaylaştırılmış şekilde.

İlk olarak Microsoft Outlook'u başlatıp Araçlar > Eposta hesapları menüsüne tıklayın.
VYIpyyk.png


Açılan pencere aşağıdaki resimde gösterildiği şekilde alanı işaretleyip ilerleyin...
lG27toR.png


Aşağıdaki resimdeki gibi istediğiniz seçimi yapabilirsiniz. POP3 ve IMAP farkları yukarıda anlatılmıştı.
NHDfNE8.png


Yukarıdaki işlemden sonra İleri butonuna tıkladığınızda alttaki pencere ile karşılaşıyorsunuz. Burası en önemli kısım. Alanları aşağıdaki gibi doldurun.

E-Posta adresi ve Kullanıcı adı bölümlerine Mail adresini yazın...


Şifre alanını her seferinde tek tek girmemek için bu alanda doldurmanız daha iyi olur. Ancak herkesin erişebildiği bilgisayar kullanıyorsanız şifre alanını boş bırakıp her seferinde manuel girebilirsiniz.

İlgili alanları doldurduktan sonra Diğer Ayarlar butonuna tıklayın.
S1Zd1X6.png


Diğer Ayarlar bölümünden Giden Sunucu sekmesine gelip aşağıdaki resimde gösterilen alanı işaretleyin ve Tamam butonuna tıklayarak pencereyi kapatın.
TMJpdtu.png


AQbDQ5G.pngArtık POP3 destekli eposta adresimizle Microsoft Outlook senkronizasyonu gerçekleşti. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi istediğiniz zaman Gönder/Al butonua tıklayıp yeni mesajları kontrol edebilirsiniz. Yapmak zorunda değilsiniz, Outlook sizin yerinize bu işlemi 15 dakikada bir yapacaktır. Bu süreyi isterseniz değiştirebilirsiniz.
ErVWaiG.png


Outlook hesabınıza çok sayıda eposta ekleyip tüm hesaplarınızı tek pencereden kontrol edebilirsiniz. Diğer ayaları program menülerini deneyerek yapabilirsiniz.
 
Top