• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

pdfde güvenlik ayarlarını pasif hale getirme

palesty

Üyecik
worddeki 1 den fazla dosyayı pdf primo ile pdfye çevirip başka bir programla da birleştirdim. Yalnız anlık görüntü al vb. gibi güvenlik ayarlarının pasif olmasını istiyorum ki birinin eline geçtiğinde worde çevirip yada kopyalayıp hırsızlık yapamasın. Bu durumda güvenlik ayarlarını nasıl pasif hale getirebilirim.Aynı durumu wordde de yapmak istiyorum. Bilip te cevaplayaranlara şimdiden teşekkürler.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Acemiler için elbette etkilidir güvenlik ayarları veya dosyaya düzenleme şifresi atamak, ancak işi birazcık bilenler için sayfaları resim halinde eklesenizde basit bir OCR programı ile tekrar yazıya döndürüp istenilen şekilde kullanılabilir. O yüzden programcılıkta bir deyim vardır. "Kırılmayacak güvenlik önlemi veya şifre yoktur"

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Cevabı zaten vermiştim. Eğer net ortamında belge yayındaysa eğer birileri istersen ne yaparsanız yapın birileri içeriği kopyalabilir. Yani şifreleme ile koruyamazsınız.