Photoshop'ta Resimlere Kabarık Yazılar Ekleme

• Konuyu açan Konuyu açan sherry
  • Açılış tarihi Açılış tarihi

sherry

V.I.P
V.I.P
Resimlerinizin üzerine photoshop programını kullanarak aşağıdaki gibi kabarık yazılar ekleyebiliriz. Bu yazılar güzel bir resmin üzerine ekleyeceğiniz şiirler olabileceiği gibi tanıtım amaçlı yazılar da olabilir. Özellikle foruma eklediğimiz resimlerde bu tür yazı efektlerini kullanırsak hem emeğe saygı adına forumun tanıtımını yapmış oluruz hem de hoş bir görüntü elde etmiş oluruz. Şimdi nasıl yapıldığına bakalım.
Photoshop programını çalıştırıyoruz. "File" menüsünden "Open" komutunu kullanarak Üzerine yazı yazmak istediğiniz resmi açıyoruz. Araç kutusundan aşağıdaki resimde işaretli olan metin aracını seçiyoruz.

1.webp

"T" şeklinde olan bu metin aracını seçtikten sonra resmin yazı yazmak istediğimiz bölümüne tıklıyoruz ve "siyah" rengi kullanarak metni yazıyoruz. Ben yukarıdaki resim üzerine "CeReZFoRuM" yazısını ekledim.

Daha sonra yukarıda bulunan menülerden "Wİndows" menüsünü tıklayıp "Layer" komutunun yanında onay işareti(tick) olup olmadığını kontrol ediyoruz. Onay işareti varsa aşağıda görünen photoshop ekranının sağ tarafındaki layer pencerresine geçiyoruz.Eğer onay işareti yoksa "Layer" komutuna bir kez tıklıyoruz. Böylece bu pencerenin ekranda görünmesini sağlıyoruz.

2.webp

Şimdi yukarıdaki resimde görülen "normal" seçeneğinin seçili olduğu menüden aşagıdaki resimde görüldüğü gibi "color dodge" seçeneğini seçiyoruz ve yazımızı şeffaflaştırıyoruz. Artık resim üzerinde yazdığımız yazı görünmüyor.

3.webp

Son olarak yukarıdaki menülerden "Layer" menüsü içinde bulunan "Layer Style" komutunu tıklıyoruz. Açılan menüden "Bewel and Emboss" seçeneğini seçip onaylıyoruz. Artık resmmimiz ve yazımız aşağıda görüldüğü gibi:)

4.webp

Evet herkese Cerezforumlu bol resimler:P

Güzel bir çalışma seviyorum bu tarzı :) Eğer bu çalışmalar çoğalırsa Grafik - Photoshop diye bir bölüm açabiliriz.

Çoğalır inşallah:) Şaka bir yana aslında çok güzel bir kaynak olur. Bu kapsamda çok fazla konu var ben zamanla paylaşmaya çalışırım bildiklerimi.

Geri