Resimdeki Çelişki

dderya

kOkOşŞ
V.I.P
Çarpık yapılaşma, yeşilin yok edilmesi derken bir çok evdede gördüğüm gibi, artık yeşil teraslarda.

gRASNTr.jpg

Yeşili YOK ET!
ağacı kes, beton dik.
sonra da betonlarda, 'İNSANLAR KENDİNİ DOĞADA HİSSETSİN DİYE' yeşille süsle...
sadece 'yazık' demek geliyor içimden...ortadan kaldırılan her bir dal, her bir yaprak, benim kararan umuduma eşdegerdir...kalbimizden koparılan parçalar..
başka diyecek söz bulamıyorum.

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Yeşili YOK ET!
ağacı kes, beton dik.
sonra da betonlarda, 'İNSANLAR KENDİNİ DOĞADA HİSSETSİN DİYE' yeşille süsle...
sadece 'yazık' demek geliyor içimden...ortadan kaldırılan her bir dal, her bir yaprak, benim kararan umuduma eşdegerdir...kalbimizden koparılan parçalar..
başka diyecek söz bulamıyorum.

Ne güzel ifade ettin. Bizlere düşen ise en ufak toprak parçasında yeşili koruyabilmek.

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Özel üye
Arkadaşlar unutmadan bunların sorumlusu biziz ve bunları bizden başkası yapmıyor.Eminim ki şu an oturduğumuz evleri yapmak için arsada ki ağaçlar,yeşil gitmiştir.

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Evden kastım bina,işyeri vb. Bunun önüne geçileceğini sanmıyorum nüfus arttıkça yeni yerleşim yerleri olacak ve yeni binalar için arsalar.
Dünya kanunu.Ne yapacaksın.

Yok olurmu vardır elbet yeşili koruyabilmenin bir yolu. Örneğin yan yana işyerleri yapılmayabilir. İşyerleri yeşilin içinde daha güzel görünecek müşteri çekecektir ;)

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Özel üye
Yok olurmu vardır elbet yeşili koruyabilmenin bir yolu. Örneğin yan yana işyerleri yapılmayabilir. İşyerleri yeşilin içinde daha güzel görünecek müşteri çekecektir ;)

Bilmiyorum artık bazı yollar olabilir ama sonuç olarak bina sahibinin elinde.Şahsen yeşil bir yer olunca (Düzenli Yeşil yer) İçim açılıyor seviyorum. :)

:elsalla: kaçtım :)

Püsküllü Huni

Katılımcı
hayatın gerçekleri.
ama malesef bu işi kazanç yoluna çeviren üç kağıtçılar var.. onların yüzünden gerçek ihtiyaç sahiplerinide anlayamıyoruz.. :/