• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Sahibinden kaçan cüzdan!

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Özel üye
JK55gOs.jpg

Teknolojik buluşlarıyla bilinen Japonlar, yeni bir icada imza attı. Japon bir şirket, sahibinden kaçabilen cüzdan geliştirdi. Cüzdan kaçarken yakalanması halinde yardım bile çağırıyor.

Tekerlekli cüzdan, üzerindeki sensörler sayesinde el yaklaştığı zaman harekete geçiyor. Elden uzaklaşmaya çalışan 'hareketli cüzdan' yolu kesildiği zaman ise başka bir yöne doğru ilerliyor. Yakayı ele verdiğinde ise 'bana dokunma' ve 'yardım edin' diyerek yardım çağırmaya çalışıyor.
Sahibin bu engelleri aşması halinde, son çare olarak cep telefonu ile iletişime geçerek acil durumda aranacak kişiye ulaşıyor. Cüzdan, akıllı cep telefonlarına indirilebilecek program üzerinden kişinin, gider ve gelirlerini de kontrol altında tutuyor.
Hareketli cüzdanın, 'harcama' seçeneği de bulunuyor. Bu seçenek çerçevesinde, cüzdan sürekli sahibini takip ediyor.

smoove

Üye
İşte bu şekilde para harcamaktan kurtulabilirsiniz, her elinizi uzattığınızda cüzdan sizden kaçar, tasarruf edersiniz.Güzel esprisi de yapılır, yeri gelince, mesela hesap öderken falan.

patik

Özel Üye
Özel üye
Çok fazla ayrıntı, bana fazla bu. Bu değerdeki cüzdanın içine de eş değerde bir şeyler koyacaksın ki taşımanın anlamı olacak.