Galatasaray Şampiyon Galatasaray

  • Konuyu açan Konuyu açan aslann
  • Açılış tarihi Açılış tarihi

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Özel üye
Galatasaray Yüzme Takımı, 3-6 Temmuz 2013 tarihleri arasında ENKA Sadi Gülçelik Tesislerinde yapılan Spor Toto Yaz Yüzme Şampiyonası'nı zirvede tamamladı. Galatasaray, yüzmede 32. Şampiyonluğuna ulaştı.
Yaz Yüzme Şampiyonası'nda yüzücülerimiz ilk üç gün de toplam 10 Türkiye rekoru kırarken, yarışların son gününde ise 3 Türkiye rekoru daha kırdılar ve toplamda 13 Türkiye rekoruna imza attılar.

Yüzücülerimiz üç günde yıldız-genç-büyük ve açıkyaş kategorilerinde toplam 48 Altın - 48 Gümüş - 40 Bronz madalya kazandı. Son gün yapılan müsabakalarda ise yüzücülerimiz 17 Altın - 13 Gümüş - 12 Bronz madalya kazandı. Takımımız, toplam 12 kategorinin 8'inde Şampiyon olma başarısını gösterdi. Sporcularımızı, antrenörlerini ve tüm yüzme ailesini kutluyoruz.
Galatasaray Yüzme Şubesi Koordinatörü Yılmaz Özüak, şampiyonluk sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi: Yaşanan bu güzel tabloya, Galatasaray layık. Başkanımızın dediği gibi başarı, başarı, başarı Bu sene sadece yurt içinde değil, yurt dışında da başarıları kutladık. Gerek Akdeniz Oyunlarında, gerekse Dünya Kısa Kulvar Şampiyonasında başarıları yakaladık. Bundan sonra önümüzde Dünya Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası var. Başarılarımız yurt dışında da devam edecek.
Galatasaraylı yüzücüler son yarışın ardından şampiyonluğu hocaları ile havuzda kutladılar. Daha sonra düzenlenen törenle takımımız şampiyonluk kupasını havaya kaldırdı.

Son gün rekorları:

Doğa Çelik
50mt Serbest Erkekler 22.33 Açıkyaş

Alpkan Örnek
200mt Kurbağalama 2.18.53 17-18 yaş

4x100mt karışık bayrak yıldız kız takımı
4.34.87 (İnci Bayramiçli-Başak Azman- Sude Gonca-Deniz Türkeş)

Kategori Dereceleri
Açıkyaş Toplam: Galatasaray - 1.
Açıkyaş Erkekler: Galatasaray - 1.
Açıkyaş Kızlar: Galatasaray - 2.
Büyük Kız-Erkek Toplam: Galatasaray - 1.
Büyük Erkek: Galatasaray - 1.
Büyük Kız: Galatasaray - 2.
Genç Kız-Erkek Toplam: Galatasaray - 1.
Genç Erkek: Galatasaray - 1.
Genç Kız: Galatasaray - 2.
Yıldız Kız - Erkek Toplam: Galatasaray - 1.
Yıldız Erkek: Galatasaray - 2.
Yıldız Kız: Galatasaray - 1.
 
Geri
Top