• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Sari Kirmizi Rüyalarin CerezForum AŞKI

Bana çok yakınsın ama bir o denli uzak, aynı gökyüzünün farklı bulutlarının yağmurlarında ıslanıyoruz,aynı yıldırımlarda farklı kaldırımlarda yürüyoruz cesurca,ama anlamadığım ayrı güneşin ışınlarımı dik düşüyor ki sevdamıza;ben aşkınla yanar iken Sen sanki hâla soğuksun aşka!
Sanki Sen hâla hiç bilmediğim ağaçların, hiç tanımadığım gölgesinde soluklanıyorsun. Yalvarırım sana Aşkım! yabancı gönüller de,yabancı ellerin yabancı parmaklarına,tanıdık gözlerle dokunma,dokunup ta Sana susamış yüreğimi; susuz, sensiz bırakma! Çık gel Bidenem! Bekletme beni!
Seni düş ile hakikatin birleştiği, vuslatla umudun kesiştiği; kalbimin sana en muhtaç yerinde, elmacık kemiklerime akıttığım yaşlarla;özlemle, hasretle beklemekteyim.Gönlümü yüreğine rehin bıraktım,olur ya belki; aşkımdan bir fidye talep edersin diye,belki Sende bir gün benim kadar seversin diye! tüm zamanlar emrinde, sevemezsen beni, benim seni sevdiğim gibi; hiç sıkma canını, endişelenme! Senin bir zerrecik mutluluğun için; Sen bilmeden alır canımı giderim hayatımdan….giderim hayatından! Hayatım!

Bu canımı; sesinin ahengine tutsak etmişim, yüreğimi yüreğine sürgün göndermişim. Her şey Senin elinde Sevdiğim! İstersen idam et yüreğinde aşkımı; istersen yüreğine müebbet mahkûm eyle; istersen ciğeri beş para etmez bir ayrılığa üç kuruşa köle niyetine sat beni! İtiraz edersem, namerdim, kabul etmezsem; şu âlem de ne kadar ******** varsa hepsinden daha ********im. Senden geleni Hak’tan gelenle bir tutarım! Başımı ağrıtsa da sensizlik inan aspirin değil ‘’AŞKPİRİN’’yutarım! Bir kez daha söylüyorum Aşkım! İstemezsen; reddetmek istersen eğer sana olan bu çılgın sevdamı; hiç ama hiç kasma yüreğini üzülür ağlar diye; hiç düşünmeden, hiç çekinmeden söyle; üzülmek mi? yıkılırım, dağılırım, ağlamak ne ki; yağmurlar yağdırırım gözlerimden ama vazgeçmem asla Senden! Öteki dünyada bir kez daha denerim şansımı! Yüreğimin beşiğinde sallayıp gönlümün odalarında büyüttüm ben bu nesli tükenmiş Aşkı! Kim bilir; belki senin için benden sonrası var…meğer benim için senden öncesi olmamış hiç,Sonrası da kesin olarak bitmiştir artık; bu sevda ilk ve son kalacaktır gönlümde,sen olacaksın hep yüreğimde be Yüreğim!

Hani yıldızlar bir biri ardına girer ya sabahın koynuna, hani mevsimler her defasında aldanır, gelir ya güneşin oyununa, hani bazen içinde ki bütün duyguların öldüğünü düşünürsün de; O an bir ümit peydahlanır zihninde; serin bir huzur dolar ya kalbine; işte bende yıldızlar gibi senin sevdana gömülüyorum, mevsimler gibi Aşkına kanıyorum; bazen bende Sensiz bütün hücrelerimin öldüğünü düşünüyor o an içimde tıpatıp gözlerinin renginden yeni bir ümit yaratıyorum, derin bir sevgi doluyor yüreğime! Aşkına düştüm düşeli kendimi doğduğum gün gibi günahsız hissediyorum, Ey Yüreğimin Sahibi! Ses ver kalbimin hezeyanlarına, sen yok iken okyanusların tüm mavi sularını mavi gözlerimde bir****riyorum,
Göz göze geldiğimizde sırılsıklam dolacağım bakışlarına! Daha nasıl hangi şekilde anlatsam Sana bu sevdayı! Yüreğimin bütün pencereleri bir tek, yalnız sana açık ardına kadar, büyüsünü kaybetmeyen o iki kutsal kelimeyi sonsuza kadar çıkardım dudaklarımın arasından, senelerdir boğazımda tutsak ettiğim nefesimi bırakıyorum! Seni Seviyorum BİDENEM!

Sen yoksan! Yangınlarım da sakladığım bütün kıvılcımlar yok olur, dilim susar, sözcüklerim tükenir; vakitsiz kurumuş göller gibi çöle dönüşür bedenim! Sen varsan! renk değiştirir hayallerim, sevdayı giyerim baharı üstüne geçirmiş kuru dallar misali… ve aşkınla başlar besmele gibi tüm söylemlerim ve aşkını çağrıştırır bütün eylemlerim! Yoksan! geçmişten kalma çürütülmüş bir teori timsali mesnetsiz kalır aşka dair tezlerim,bir avuç lakırdıdan öteye gitmez sözlerim,kimselere diyemem;ebedi sır olarak kalır,tespih gibi çektiğim hasretin! Varsan! Güneşi kuşanır gecelerim, adını haykırır hecelerim, Hiç gün yüzüne çıkmamış sözlerle yoğunlaşır dilim! İnan dilim dilim doğranırım aşkınla bin eşit parçaya Ay’ın Mehtap Hali Sevdiğim!

Hangi an yaslayacaksın başını göğsüme, hangi an; nasır tutana kadar saçlarında dolaşacak ellerim, ne zaman sarıp sarmalayacaksın vücudumu, ne zaman hissedeceksin avuçlarında avucumun terini, ne zaman resmedeceksin gözlerinde, gözlerimin gözlerine tapan ferini? O Gül Kurusu dudaklarında; Sensiz nesebi belli olmayan; piç kurusu dudaklarım söyle ne zaman kavrulacak, yetim buselerim nar yanaklarına ne zaman savrulacak, ne zaman bu aşkın hedefi on ikiden vurulacak de hadi, söyle hadi be Mabedim!

Sağ yanımda elimin tersinde kaldı sensiz bütün geçmişim; sol yanımda Sevdam ve Aşkım, yani koskoca bir ‘’SEN’’…lütfet de Bidenem! Ayrılığın radarına yakalanmadan, kalbimiz kilometrelerce hızla çarpsın bu aşkın yolunda, hiçbir hasret polisi durduramasın, hiçbir sevda kanunu ceza kesemesin! Eğer gün gelir de; ALLAH korusun! Ayrı düşer isek; dilerim ki en azgın fırtınalar kopamasın, en kızgın rüzgârlar esemesin! O kadar ihlâslı ki sana sevdam; değil şeytanların İblisin vesvesesi bile Aşk’ına olan imanımı zedeleyemez! Kurşun sıkıyorum olmazlarımın şakağına,
sevdamı kamyon kamyon yıkıyorum olurlarımın sokağına! İçten içe kin güderim kadere; gidermezse sensizliğimi… Seni annenden babandan bile çok seviyorsam! Ki! herkesten her şeyden çok seviyorum; ne olur bağışla densizliğimi Süt Benizlim!

İdam sehpasına gönderme ümitlerimi, vurdurma boynumu kahreden yalnızlığa; zirvesinden indirme hayallerimi,bırakma, yem etme sonsuzluğa! Öldürme Aşkım bizi! Yani beni ve sevdamı! Biz ölürsek hangi yürek baharı getirir gülüşüne; Sevdanın kaç rengi vardır bilmem ama her rengin de boyadım sana olan Aşkımı...Aşkınla yıkadım yüreğimi;misler gibi yani Senin gibi kokuyorum, gel ne olur! Gel de bir kez kokla kalbimi Aşkım!
Seni Ölümüne Seviyorum Ölümsüzce! Seveceğim Ölene Kadar, Gerekirse Ölürüm, Sen de Ölümsüz Sevene Kadar! Dudaklarımızda ALLAH’ın adıyla BİSMİLLAH’ımız olsun sonsuza dek Sevdamız! Bilmiyorum! Gönlünün mahkemesinde ne vakit yargılanır bu sevdam, kaç celse de mahkûm edersin, ama unutma şiddetli Aşk’tan dolayı boşarsan yüreğini yüreğimden, nafaka olarak vereceğim bir tek canım var O da feda olsun sana Esmerim!

Bir sensizlik bozar kimyamı, Sensiz dengesizim, Sensiz yitiğim, Sen yoksan inan bitiğim! Yok desem yok olur mu kalp de var olan sevdan! Bütün nesneler sanki hasretini zikreder; hasretin anasız bir bebek! Ağlar içimde hüngür hüngür! Dilim hep Seni söylüyor, kulağım bile seni çınlıyor, düşündükçe seni, düşünmedikçe seni düşünüyorum, hasretini gözümün mavisinde yüzdürüyorum,ben senin uğruna yavaş yavaş bu dünyamın ışıklarını söndürüyorum,bir şarkı yapmışım sana; sabah akşam dilimde, parantez içinde döndürüyorum,söz yazarı bensem bu şarkının; bestecisi de sensin Sevdiğim! Sana şimdiden bütün kalbimle yani sana Seninle teşekkür ediyorum! Beni anladığın ve bana bu yüce duyguyu yaşattığın için, az da olsa gerçekten sevdiğin için! Yaşantıma inanılmaz bir mutluluk kattın, Sevdalı Saygılarımla anarım O güzel adını
Aşktı aradığım, mutluluktu istediğim. Ulaşmak için uğraşsam da bulamıyordum hiçbirini Ben mi zor beğenen biriydim, Yoksa aşk mı kaçıyordu ben den. Beklentilerim mi farklıydı herkes den..Nedenlerin arasında boğulup kalmıştım yine. Bir koşturmacaydı hayat, yetişemeden kaçıp gidiyordu avuçlarımdan,.
Sevmeyi düşlüyordum fütursuzca ve çok sevilmeyi. Saçlarım okşandığında, O Yârin ellerinin arasında titremeyi! Tutkuyla yanmak, aşkla bağlanmak, özlemek, özlenmek! Sabah olmamalıydı gecelerde, hep sevdiğimi düşünmeliydim. Nerdeydi böyle bir aşk, sevgi! Bir aldatmaca olmuştu dünya.İki günde birbirini aldatıyordu sevenler.Nasıl inanacaktım nasıl sevecektim.Belki de aşka tutkunluğum bu yüzdendi.Aradığım aşkı bulamadığımdan dı..
Seni gördüm, tanıdım ve çok, öyle çok sevdim ki. Sonunda Aşk bana da uğradı,. Kısa sürelidir aşk, uzunca devam etmez derler,. Acıymış sevda, yürekte yanıkmış derler! Eğer sevda buysa ben sana aşık değilim,Çünkü benim sevdam; Senin gibi ,bir tanecik gibi tatlı ve AŞKIN gibi yüreğimde ki sevgiye tanık…
Bir oyun senin için belki aşk, belki de bir komedi…istersen şuh kahkahalarla gül…. gül...hep gül Gülüm! Ağlamanı istemem. Ben ikimizin yerine de ağlıyorum zaten. Belki senin için hiçbirşeyim ama sen benim için, çok şey oldun hayatımda. Mutluluğumsun, sevdamsın, yüreğime dolan aşkımsın yani ''HERBİRŞEYİMSİN''...

Sevdim ALLAH’ıma çok sevdim seni, Öyle vurulmuşum ki sana anlatmak istesem de; kelam ustası dediğin bu zavallı şair bile anlatamaz!.Bu sevgiyi öyle sindirmişim ki yüreğime, içimden hiç çıkmayacak söz veriyorum Gönül Sözlüm!
Bir aşk hikâyesi mi bu! Sonu çoğu aşk gibi; hüzünlü biten.Sevebilir miyim bir başkasını, aşık olabilir miyim bir başkasına Sonu hep hüsran da olsa neden sevmeliyim seni biliyorum,.. Unutamam seni de ondan..asla unutmayacağım Umudum!

Ne istiyorsun benden, canımı almaksa niyetin; çok tan yüreğin de çarmıha germedin mi? Sevmek istedin de sevme mi dedim. Kara sevdalı gibi sana aşık iken, unutmanı mı istedim. Düşünme halimi beni düşlediğinde.. . Bırak alevlendir artık bu ateşi düşlerinde, Sen ulaşılmaz yüce bir dağ
Ben eteğinde kuru bir çimen, Ben aşıkların aşığı, ben sevgi delisi! Yüreğimde ki tutkuyla bakıyorum gözlerine! Başın masmavi bulutlarda,
erişemiyorum ki hiç sana. Secde ediyorum bütün gün Rabbime,dualarım hiç bitmiyor dilimde, tek dostum ise resimlerin……
Biraz aşağılara baksan görsen beni, Bende ki Seni fark etsen!,tıpkı orman yangınları gibi, yansan ben gibi; yüreğinle yansan Yangınım!

Rüyalarımla haber yolluyorum rüyalarına; Belini sarıyorum sevginin, aşkın doyasıya, tutma güneşimi, boğma beni karanlıklarda,
Bir damla yağmura muhtaçken sele verme kirpiklerimi, Bu kadar severken Seni, aşkımı sığdıramazken takvimlere mahkûm etme beni,yazık olur bu Aşk’a... Yine hayalin sığmıyor beynime,yine bütün varlığıma taştı! Belli değil kaç binlerce kez lânet ediyorum sensizliğime,
Sensizlik bir kâbus, çörekleniyor yüreğime; Sensizlik bir afakan, basıyor beni karabasanlar kara bağrına! Hayat anlamsız,yığın yığın yığılıyor üzerime, Beklediğim tek şey bana ağız dolusu sevgiyle bir kez olsun ‘AŞKIM’ demen..farkında mısın bilmem! Kaç defa bunu sana hissettirmek istedim kaç defa yalvar yakar oldum ama nafile anlatamadım galiba..ya senin ki gelip geçici bir hoşlantı ya da bir heves belki! Bak yine bir düş kuruyorum;belki de bunu söylemek için kendini zor tutuyorsun ,belki şımaracağımı,övüneceğimi düşünüyorsun,asla şımarmam ama övüneceğim tek şey Aşkındır….hayâl işte benimkisi… sadece bir hayâl, Hayâlim!

Yürek seninle yalnız,seninle sensiz, Aldırma diyor gönül, ama yapamıyor ki sensiz ,sevdasız..Bu hayat değer mi bu kadar yanmaya sensiz yaşamaya, Çilelere düğüm atıp, ömrünce ağlamaya, Kraterlerde yüreğim, lâvlar içinde bedenim, Vuslatı ise hiç sevmiyorum Bidenem!.
İnanmadıklarıma artık seninle inanıyorum, senin inanmadıklarına inanmanın hiç biri değeri yok inancımda,artık sen ne dersen de benim için doğru olan ‘O’dur..İnan şimdi bende görüyorum, bende hissediyorum; Dediğin gibi gerçekten de ‘’

kavuşmak özgürlükse , özgürdük ikimizde
elleri çığlık çığlık , yanyana iki dünya
ikimiz iki dağdan , iki hırçın su gibi akıp gelmiştik buluşmuştuk bir kavşakta unutmuştuk ayrılığı , yok saymıştık özlemeyi, şarkımıza dalmıştık
mutluluğun adını cerezforuma yazmiştık

Son düzenleme:
Yine Bu Akşam Yağdı Yüreğime Hasretin...
Yağdı Gözlerime Yağmurların, Yaşlar Olup Aktın...
Yağdı Sensizliğin...
Yağdı Hasretin...
Santim Santim Büyüdü Özlemin...
Damla Damla Yüreğineme Düştün...
Büyüdün Göl Oldun...
Ateşler Olup Yüreğinmi Dağladın...
Aldığım Her Nefesimde Sen Vardın...
Acılarım Kalbime Sığmıyor Artık, Gözlerimden Akmaya Başladılar!
Fakat Herzaman ki Gibi Başımı Koyacağım Omzun Yok!
Göz Yaşlarımı Silecek Ellerin Yok!
Yalnızım Yapayalnızım...
Ağlarken Artık Başımı Soğuk Taşlara Koyuyorum...
Beni Akşamın Karanlığı ve Soğukluğu Teselli Ediyor....

Geri