• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Schumacher: "Yarışmayı Özlemiyorum"

Schumacher: "Yarışmayı özlemiyorum"

Schumi, BM'nin 'Yolları Daha Güvenli Yapın' kampanyasında görev aldı

Yedi kez dünya şampiyonu Michael Schumacher, Formula 1'i bıraktığı için asla pişmanlık duymadığını ve yeni hayatından çok keyif aldığını söyledi.

Formula 1'i geçtiğimiz sezon bırakan ve eski takımı Ferrari'de danışman olarak görev yapan 38 yaşındaki Schumacher, "yarışmayı hiç özlemiyorum" dedi.

Bild gazetesine konuşan yedi kez dünya şampiyonu, "çok mutlu bir adamım. Pistteyken de iyi zaman geçirdim ama şu anda hayatım kuşkusuz daha güzel" ifadelerini kullandı.

Ailesine istediği kadar zaman ayırdığını belirten Schumacher, "programımı dilediğim gibi ayarlayabiliyorum, bu sayede çocuklarımın okul tatilinde onlarla birlikte oluyorum. Evde çok daha fazla zaman geçiriyorum" diye konuştu.

Formula 1 tarihinin en başarılı pilotu olan Schumacher, yarışları izlemeyi sevdiğini ancak geri dönmek gibi bir arzusu olmadığını vurguladı:

"Yarışları televizyondan izlemek hoşuma gidiyor. Pistte olanları farklı bir pencereden görmek ilginç. Ancak şu an yarışları sadece ailemle ve arkadaşlarımla birlikte eğlenmek için izliyorum."

Liderden beş puan geride olmasına rağmen şampiyonluk için eski takımını favori gösteren Schumacher, "Ferrari'ye inancım sonsuz" dedi.