• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

Sitenizi Web Tarayıcıları İle Test Edin

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Yeni webmasterlerin en çok yaptığı hatalardan biri de tasarladıkları sitelerdeki CSS kodlarını sadece kullandıkları aktif Web Tarayıcısındaki görünümleri ile test edip yayınlamalarıdır. Oysa sitemize gelecek ziyaretçilerin farklı browserlar kullandığını gözardı etmemek gerekir. Eğer IE7 kullanıyor ve sitenizi IE7 de göründüğü şekilde test edip yayınlarsanız IE’nin eski versiyonlarında hatalı görünümler oluşabileceği unutulmamalıdır.

Şu an itibari ile dünyadaki tarayıcı kullanım oranları alttaki resimde görünüyor. ( )

Tam bu noktada bazı programlar ve web siteleri devreye giriyor.

adlı siteye girip kutucuğa sitenizin adresini yazdığınızda bir çok tarayıcıya göre sitenizin görünümünü görebilirsiniz.

Ancak tasarımlarınızı bilgisayarınızda (ASP, PHP, HTML) tasarlıyorsanız alttaki programı indirerek IE nin 3.0 versiyonundan itibaren günümüze kadarki sürümlerinde sitenizin nasıl görüneceğini test edebilrisiniz.
Not: FireFox ve Opera yı ayrıca kurup bu tarayıcılarla da test etmeyi unutmayın.

Programı kurmaya başladığınızda istediğiniz IE Test versiyonlarını seçebilirsiniz.

düşünceli

Katılımcı
teşekkürler ama işe yaramaz...bende site yok 2 tane var ama hiç birinde javascript yok!!
Özellikle form paylaşımları vakit alan ve emek isteyen bir gönüllülüktür. Sayın Yorumsuz arkadaşımıza bu gönüllülüğünden dolayı teşekkür ediyorum. Belki hiç kimsenin işine yaramaz ama emeğe saygısızlığıda gerektirmez diye düşünüyorum.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Sitelerinizin nasıl göründüğünü test etmek her webmaster için vazgeçilmez kuraldır ve bunun için javascript kullanmış olup olmamanız ölçü değildir. Tarayıcıların uyumluluk sorunlarını bertaraf etmek için bu zorunludur. Yeni tarayıcıların okudukları kodlar eski tarayıcılarda soruna neden olabilir. Bundan haberdar olup bu aksaklıklardan kullanıcıların madur olmamaları için test olayı kesinlikle gereklidir. Konunun javascriptlerle bir alakası yoktur.

Program kullanmadan web üzerinde bu hizmeti veren web siteleri de bulunmakta. Ancak en sağlıklısı program kullanmaktır. Örneğin benim el altı programlarımdan biridir yukarıda tanıtımı yapılan program.

Top Bottom