Soğuk Kahve - Ahmet Batman

Benim kargo parası ödememek adına öylesine sipariş ettiğim bir kitaptı.. Hatta hediye paketi de istedim birine veririm diye :P Baya geyik muhabbeti yaptık bu kalpli böcekli okunmaz falan diye ama bir bakayım birkaç sayfa derken kitabın birçok cümlesini çizmiş buldum kendimi..

Güzel yaa rahatlatan birşey :P

Aynen ya kapağını görünce ben de vazgeçecektim :D Benim arkadaşlar okumuş çok sevmiş illa oku dediler, benim kitap da bol çizikli oldu :))

Tövbe haşa :D Ya ben de öyle pek çiçekli böcüklü kitapları sevmiyorum niyeyse :)) Okunacak çok fazla kitap var, hepsini okumaya da ömür yetmez düzgün seçmek lazım tabi ama bu kitabı sevdim sadeliği beni çekti sanırım. Böyle okurken sanki yazarla karşılıklı kahve içip muhabbet ediyormuşum gibi geldi hatta bi an :) Ergenlerin eline düşmesi büyük talihsizlik olmuş, aynısını Oğuz Atay'ın Tutunamayanlar'ına da yapmışlardı, internette o kadar çok döndü ki olricden fenalık geldi :)

aynen birkaç kitap daha var ki,onların kaderi de bunlardan farksız,ben daha halkın içinden,halk diliyle yazılmış,anlatırken o duyguyu beynimde tasvir edebilmeyi seviyorum,yani sanırım sorun bende :D

bu kitabı ben okumadım ama, kime sorduysam beğenmediğini söyledi. ben de salt aşkı anlatan şeyleri sevmiyorum zaten.
olay çerçevesinde oluşmadığı da belli.

Ayy gören de beni aşk böcüğü romantik bişey sanacak :D Açtığım konuya bak :D

Ya aslında kitap sadece aşkla ilgili değil ama büyük bir bölümü ilişkilerle ilgili tabii bakış açınıza göre değişir durum..
Kitapta bir olay örgüsü yok. Yazarın anılarından kesitler var ama durum hikayeciliği ya da deneme tarzı sevmiyorsanız sıkılırsınız.

Çeyrek altında aldı başını gidiyor. Çok özeniyorum şu çeyrek altına. Onun gibi olamıyorum bir türlü, alıp başımı gidemiyorum.

Ahmet Batman - Soğuk Kahve

kapağına rağmen :P zevkle okuduğum okurken çok eğlendiğim bir kitaptır ..:)) bu yüzden sana teşekkür etmem gerekiyor galiba @_nehir_

Düzenleyen yönetici:
Geri