• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Şu An Ne Düşünüyorsun ?

Müslümanların neden noel kutlamadığını anlamıyorum. Soruyorum "çünkü Hz.İsa'nın doğumgünü" diyorlar. E Kuran onu inkar etmiyor ki o da önceki peygamber. İlla şarap içerek dağıtın demiyorum tabi ama bu diretme bana çok kompleksli ve saygısızca geliyor. Resmi tatil de olmasın madem o niye oluyor :p

Müslümanların neden noel kutlamadığını anlamıyorum. Soruyorum "çünkü Hz.İsa'nın doğumgünü" diyorlar. E Kuran onu inkar etmiyor ki o da önceki peygamber. İlla şarap içerek dağıtın demiyorum tabi ama bu diretme bana çok kompleksli ve saygısızca geliyor. Resmi tatil de olmasın madem o niye oluyor :P
Hristiyan degiliz cunku. Onlar bizim bayramlarimizi, kandillerimizi kutluyor mu? Kutlamazlar. Muslumanin yaptigini yapmazlar. Ayrica Hristiyanlar, isayi kutsallastirmislar. Isaya indirilen incil, suanki incil olmadigi icin bambaska bir boyuttalar. Kisaca sapmislar. Ve biz o sapkinlar gibi noel kutlamayiz.

Kutlanan noel değil bizim için yeni bir yıl diye düşünüyorum. Zerre kadar noel olduğu aklıma gelmiyor, sadece bilimsel olarak yeni bir yılın başlangıcı. Bu yüzden de önemsediğim bir tarih. Zaten o yüzden 1 Ocak tatil, dini açıdan bakılıyor olsa ülkemizde o gün kesinlikle tatil edilmez.

noel ve yılbaşının birbirine niye bu kadar çok karıştırıldığını düşünüyorum. arada 5 gün var diye mi? 24 aralık ve 1 ocak arasındaki fark...

Hristiyan degiliz cunku. Onlar bizim bayramlarimizi, kandillerimizi kutluyor mu? Kutlamazlar. Muslumanin yaptigini yapmazlar. Ayrica Hristiyanlar, isayi kutsallastirmislar. Isaya indirilen incil, suanki incil olmadigi icin bambaska bir boyuttalar. Kisaca sapmislar. Ve biz o sapkinlar gibi noel kutlamayiz.
Lisede bir Almanca hocam vardı, Türk ama liseye kadar Almanya'da okumuş o anlatırdı. İlkokuldayken sınıflarında birkaç tane Müslüman iki tane de Uzakdoğu'lu varmış kalanı Hristiyan. Herbirinin dini, bayramını ayrı ayrı aynı özenle kutlarlarmış, o sınıf ona göre süslenirmiş falan. Ama o masumiyet sadece çocukken oluyor demek ki, büyüyünce katılaşıyoruz.

Son düzenleme:
Geri