• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Suudi yetkililer takımların Mustafa Kemal Atatürk tişörtleriyle çıkmasına izin vermedi.

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da oynanması planlanan Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa finalinin, takımların Suudi yetkililerle yaşadığı kriz nedeniyle oynanmadı. Kulüpler ve TFF'den yapılan ortak açıklamada, müsabakanın "organizasyondaki bazı aksaklıklar nedeniyle alınan ortak karar neticesinde ileri bir tarihe ertelendiği" ifade edildi.
Maçın TSİ 20.45'te başlanması gerekiyordu. Fakat Suudi yetkililer takımların sahaya ısınmak için Mustafa Kemal Atatürk tişörtleriyle çıkmasına izin vermedi.
Her iki kulübün de maça üzerlerinde Atatürk'ün sözlerini içeren pankartlarla çıkması bekleniyordu. Fakat Suudi yetkililerin buna da müsaade etmedi.
A Spor'daki maç öncesi yayınında "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganları duyuldu.

Neler yaşandı?​

Atatürk afişleriyle birlikte maç öncesinde İstiklal Marşı'nın çalınmasına da izin verilmediği iddia edilmişti.
BBC Türkçe'ye konuşan Galatasaray Kurumsal İletişim Direktörü Murat Bereket, "İstiklal Marşı çalmazsa sahaya çıkmıyoruz" ifadelerini kullanmış, yapılan görüşmelerin ardından sorunun çözüldüğünü belirtmiş ve maç öncesi İstiklal Marşı'nın çalınacağını söylemişti.
Anadolu Ajansı'nın (AA) haberine göre Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılan açıklamada, "Süper Kupa maçı Türk bayrağımız huzurunda, 100. yıl kutlama etkinlikleriyle, şehitlerimiz için saygı duruşuyla ve sanatçı Norm Ender’in okuyacağı İstiklal Marşımız ile başlayacaktır" denildi.
Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, "Seromonide İstiklâl Marşımız okunacak ve karşılaşma öyle başlayacak" dedi.
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ise daha önce A Spor'a yaptığı açıklamada maça Atatürk'ün "Yurtta sulh, cihanda sulh" sözünün yer aldığı bir pankart ile çıkmak istediklerini ancak Suudi yetkililerin bunu kabul etmediğini, konunun hala netleşmediğini söyledi.
Galatasaray maçta Cumhuriyet'in 100. yılı için özel tasarlanan formayı giyeceğini duyurdu.
Murat Bereket, maça, Atatürk'ün "Ne mutlu Türk'üm diyene" sözünün yer aldığı bir pankartla çıkmak istediklerini söyledi.

 

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
images-4.jpeg
 
Top