• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Tokat Niksar Kız Meslek Lisesi

Mc_ÖRGE

Kaptan
Özel üye
Niksar Kız Meslek Lisesi 1954 yılında Pratik Kız Sanat Okulu olarak eğitim ve öğretimine Halk eğitim binasında başlamıştır.
1970-1971 Eğitim-Öğretim yılında Kız Sanat Ortaokuluna dönüştürülmüştür. Öğretimini Niksar Lisesinin ek binasının ikinci katında sürdürmüştür.

1980-1981 Eğitim-Öğretim yılında aynı okulun bünyesinde Kız Meslek Lisesi açılmıştır.

1996-1997 Eğitim-Öğretim yılından itibaren fiziki kapasitesinin yetersizliği nedeniyle Kız Sanat Ortaokulu kapatılmıştır.

En son şekli ile Ulucan İlköğretim Okulunun 3. katında Kız Meslek Lisesi olarak eğitimini sürdürmektedir.

2003-2004 öğretim yılından itibaren Açık Öğretim Lisesi öğrencilerine Çocuk Gelişimi Meslek dersleri yüz yüze eğitim kapsamında hafta içi ve hafta sonunda verilmektedir.

2006-2007 öğretim yılında Bilişim Teknolojisi bölümü açılmıştır.

Okulumuzda Giyim ve Üretim Teknolojisi Alanı, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı ve Bilişim Teknolojileri Alanı olmak üzere 3 alanda eğitim verilmektedir.

İletişim
Niksar Kız Meslek Lisesi con_address.png Cepnibey Mahallesi Ulucan İlköğretim Okul Binası 3. Kat Niksar Tokat 60600