• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu fotoğraf oylaması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Oylamaya katımanızı bekliyoruz...

Ünlü Düşünürlerin Sözleri..

''Genellikle insanlar sizi kritik edip sizinle alay etmek için her zaman bir eksiğinizi bulacak ve kimse sizi olduğunuz gibi kabul etmeye yanaşmayacaktır. Bunun için,doğru bildiğiniz şekilde yaşayın ve kalbinizin sizi yönlendirdiği yere gidin…! ''

- Charlie Chaplin -

"Sadece şefkat iyileştiricidir,
Çünkü insanın içindeki tüm hastalıklar sevginin eksikliğinden kaynaklanır...!"

- Osho -

"Sen kim oluyorsun da benim yaşadığım hayatı yargılıyorsun?
Ben mükemmel değilim ve olmak zorunda da değilim! Parmağın ile beni işaret etmeden önce ellerinin temiz olduğundan emin ol..!"

- Bob Marley -

"Bil ki; Yaşadıklarınla değil, yaşattıklarınla anılırsın. Ve unutma; Ne yaşattıysan elbet birgün onu yaşarsın..!"

-Tolstoy -

Her insanın hayatında kaçmakla direnmek arasında bir seçim yapmaya zorlandığı anlar vardır... Ben direniyorum...!

- Charles Bukowski -

Necip Fazıl birgün konferans verirken Cezayirli bir öğrenci kalkar ve Fransızca.. Olarak Necip Fazıl'a Neden Osmanlı yıllarca bizi sömürdü, neden Osmanlı yıllarca bizi sömürge olarak kullandı..? " der..
Necip Fazıl hiç durmadan cevabı sille misali yapıştırır.
Eğer Osmanlı sizi sömürmüş olsa idi bugün bu soruyu bana Fransızca soramazdın..!

‎''Sanıyorum ki, insanlara adil biçimde dağıtılan tek şey akıldır; baksanıza hiç kimse aklından şikayetçi değil..!''

(Montaigne)

"Aslında insanlar seni hayal kırıklığına uğratmıyor. Sadece sen yanlış insanlar üzerinde hayal kuruyorsun."

(Michel De Montaigne)

Hayattaki en güzel şey;
Tüm kusurlarınızı bilmesine rağmen sizin hala muhteşem olduğunuzu düşünen birisinin olmasıdır.

|Ernest Hemingway|

Geri