• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Vatan Sevgisi konulu kompozisyon

Egtmci

Katılımcı
Vatan üzerinde yaşadığımız toprak parçasıdır.Vatan sadece toprak sahibi ile olunmaz.Önemli olan millet olarak birlik beraberlik içinde tek yumruk olmak aynı değerleri taşımaktır.Şayet vatan içindeki halk aynı amaç uğruna çalışmaz ise o zaman toprak parçası da kalmaz vatan da.

Vatan, bir kimsenin doğup büyüdüğü bir milletin üzerinde yaşadığı, barındığı, gerekirse uğrunda canını vereceği yer alan.Yaşadığımız ülkenin değerini gerçekten bilmeliyiz.Bu ülke için bu vatan için canını Çanakkale'de bir saniye bile düşünmeden düşmanlara meydan okuyan o mehmetçikler. Gerçekten onların hakkını ödeyemeyiz.

Eğer biz şuan bu haldeysek insanlar bu kadar mutluysa biz onlara borçluyuz demektir.İnsanın Vatanını herzaman kollayıp gözetmesi gerekir.Bunun için asla pes etmemeli ve asla boynumuzu bükmemeliyiz. Vatan dar manada yalnızca doğup büyünen, üzerinde yaşanan toprak parçası değildir. O, bir milletin tamamının barındığı yerdir.

Biz ki eğer bunları yaparsak, daha ve daha huzurlu yaşayabiliriz. O ölen şehitlerin borcunu anca bu şekilde ödiye biliriz...
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Vatan, bir kimsenin doğup büyüdüğü bir milletin üzerinde yaşadığı, barındığı, gerekirse uğrunda canını vereceği yer alan. Yaşadığımız ülkenin değerini gerçekten bilmeliyiz. Bu ülke için bu vatan için canını Çanakkale'de bir saniye bile düşünmeden düşmanlara meydan okuyan o mehmetçikler. Gerçekten onların hakkını ödeyemeyiz.

Eğer biz şuan bu haldeysek insanlar bu kadar mutluysa biz onlara borçluyuz demektir. İnsanın Vatanını her zaman kollayıp gözetmesi gerekir. Bunun için asla pes etmemeli ve asla boynumuzu bükmemeliyiz. Vatan dar manada yalnızca doğup büyünen, üzerinde yaşanan toprak parçası değildir. O, bir milletin tamamının barındığı yerdir.

Biz ki eğer bunları yaparsak, daha ve daha huzurlu yaşayabiliriz. O ölen şehitlerin borcunu anca bu şekilde ödeye biliriz...
 
Top