• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Windows 8 Bluetooth Sorunu

r0se

Forum Onuru
Özel üye
Yaklaşık birkaç aydır bu sorun var ve naptımsa çözemedim.
Aygıtlara ekledim fakat telden birşey göndermeye çalışıyorum fakat bağlantı başarısız diyor.
Telefon ayarları tam görünürlük falan. Makinadada sorun gözükmüyor yalnız dosya göndermeye çalıştıgımda bağlantı başarısız diyor.

Bilgisi olan cvplarsa sevinirim.

abinserkan

Katılımcı
Yaklaşık birkaç aydır bu sorun var ve naptımsa çözemedim.
Aygıtlara ekledim fakat telden birşey göndermeye çalışıyorum fakat bağlantı başarısız diyor.
Telefon ayarları tam görünürlük falan. Makinadada sorun gözükmüyor yalnız dosya göndermeye çalıştıgımda bağlantı başarısız diyor.

Bilgisi olan cvplarsa sevinirim.
gonderdiğin dosyedan dolayı olabilir bazı dosyalarla alışveriş yapılmıyor

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Telefondan bilgisayara bir dosya gönderirken (Win 8) Bluetooth penceresinden "Dosya Al" satırına tıklayarak ilgili pencereyi aktif etmelisin @r0se . Aktif etikten sonra telefondan bilgisayara dosyayı gönderebilirsin. Ben de sorun yaşamıştım bu şekilde çözdüm.
Sg289l8.png

r0se

Forum Onuru
Özel üye
gonderdiğin dosyedan dolayı olabilir bazı dosyalarla alışveriş yapılmıyor

he evet 4 aydır gndermeye çalıstıgım butun dosyalarda sorun var zaten :)
Neyse oyle bsey değil.

Telefondan bilgisayara bir dosya gönderirken (Win 8) Bluetooth penceresinden "Dosya Al" satırına tıklayarak ilgili pencereyi aktif etmelisin @r0se . Aktif etikten sonra telefondan bilgisayara dosyayı gönderebilirsin. Ben de sorun yaşamıştım bu şekilde çözdüm.
Sg289l8.png

Oraya tıkladıgımda bu secenekler çıkmyor işte o kadarda aptal değilim heralde.
İlk defa bilgisayar kullanmıyorum.
Neyse çözümü yok bilende yok doğru düzgun anlasılan zaten baska yöntem buldum.
Sorun yasayan varsa adımları izlesin ;)
Yereldisk C
Windows
System 32
fsquirt bulun. Tıkladıgınızda dosya al dosya gönder seceneleri mevcut.

r0se

Forum Onuru
Özel üye
Ben tst ederek yazmıştım. Cevap verirken başkalarının da aynı sorunu yaşama ihtimaline karşı cevap veriyoruz @r0se. Zaten benim verdiğim yöntem de aynı dosyanın çalıştırılmasına referans vermekti.

Win+R > fsquirt aynı yola ulaşıyor.
direk olarak snin dedigni yaptgmda dosya al gnder secenekleri pasif durumda gorunyor. sorn bnm makinada bnm icn cozum fsquirt oldu. nyse ynede tsk ederim.