Yapay Zeka ile kendi videolarını oluştur

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Yapay zeka tüm kontrolleri ele almaya devam ediyor. Böyle giderse çok sektörde insanlar işsiz kalacak. Üstelik henüz yolun başında olmasına rağmen bunları yapabiliyorsa birkaç yıl sonra mükemmel resimler, filmler, hatta sizin direktiflerinizle çok tehlikeli öğretilerle karşımızda olması çok olası...

Aşağıdaki anlatımla çok kolay şekilde kendi videolarınızı oluşturabilir, Facebook, Instagram, Youtube (normal veya short), TikTok, vs sistemlerine uyumlu olarak çıktı alabilirsiniz.

Biz konumuza dönelim ve yapay zeka sistemlerinden birini kullanarak sıfırdan belirlediğimiz bir konuda video oluşturalım...​

İlgili site:
  • Yukarıdaki linkte tıklayın ve mevcut GMAIL hesabınızla pratik şekilde giriş yapın. (Veya kendiniz yeni üyelik oluşturun)
  • Sizi promt girmeniz için (yani nasıl bir video istediğinizi anlattığınız) bir ekran karşılayacak. Örnek olarak alttaki ekran görüntüsündeki gibi bir prompt girdim. Siz istediğiniz uzunlukta detaylı bir içerik girebilirsiniz...
    Not: Sistem Türkçe dilini desteklediği için promptları Türkçe olarak girebilirsiniz...
    video-prompt.png

• Yukarıdaki şekilde Model: v2.0 seçip prompt girdikten sonra "Generate a video" butonuna tıklayıp videonun oluşturulmasını bekliyoruz. İşlem başladıktan sonra bazı tercihler yapmanız için seçenek sayfası geliyor bu ekranı isterseniz "Continue" diyerek geçebilirsiniz.
    yapay-zeka-video-tercih.png

• Videonun oluşturulması yaklaşık 5 dakika kadar sürebilir...
  • Video tamamlandıktan sonra isterseniz "Edit" butonuna tıklayarak bölümlere kendi bilgisayarınızdaki fotoğrafları veya videoları da atabilirsiniz. Ayrıca fon müziği ses vs değişimleri de yapabilir veya videodaki ilgili bölümlerin değiştirilmesini isteyebilirsiniz...

Bu kadar kısa sürede istediğiniz özelliklerde videolar hazırlamak gerçekten mükemmel. Bizim kullandığımız ücretsiz versiyonda ekran üzerine yazılar ekleniyor ama bu önemli bir şey değil. Sonuçta kısa sürede siz hangi konuda isterseniz videonuzu hazırlayabiliyorsunuz.

Aşağıdaki videoda bazı bölümlerdeki resimleri ve videoları ücretsiz stock sitesi olan sitesinden indirip değiştirdim... Bu tamamen sizin tercihinize kalmış bir durum...

Video oluşturulduktan sonra YouTube formatına indirilmesini istedim. Ücretsiz versiyonda videoyu bilgisayara indirmek için "Export" butonuna tıklayın ve ayarları alttaki şekilde yapın.

yapay-zeka-video-indirme.png

Artık video hazır olduğuna göre YouTube, Instagram, TikTop vs yükleyip istediğimiz platformda/sitemizde vs paylaşabilirsiniz. Buradaki örnek video şu şekilde oluşturuldu....

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
bunu ben de yapmak istiyorum, bu videolar sadece yazıp mı yapılıyor yoksa videoları resimleri siz mi veriyorsunuz?
Resimleri veya videoları yüklemenize gerek yok sistem her şeyi otomatik olarak hazırlıyor. Ancak ücretsiz versiyonda görseller ve videolar üzerinde filigran oluyor.

Forumumuzu ziyaret ettiğiniz için teşekkürler ancak linkler otomatik olarak gizleniyor, bu ayar ziyaretçilerimizi üyeliğe teşvik içindir :)