• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf oylamasi başladı  BURADAN  En güzel Yapay Zeka resmini seçiyoruz

Yazın En Büyük Dertlerinden Olan Sivrisineklerden Kurtulmanın Püf Noktası

Enda

Neylersin!!!
V.I.P
Malum, yaz geldi ve havaların ısınmasıyla birlikte sivrisinekler de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

Fakat bu sinir bozucu canlılardan korunmanın ve bu güzel mevsimi rahat geçirmenin aslında çok kolay bir yolu var.Bütün o kimyasal ilaçları, pahalı uygulamaları bir kenara bırakın ve bu basit yöntem sayesinde bu yazı, sivrisinek vızıltıları-ısırıkları olmadan geçirin.Peki ama neden, kapı ve pencerelere plastik poşet takmalıyız? Çünkü sivrisineklerin bize yaklaşmasına engel olacak bir tuzak oluşturacağız! Plastik poşete koyacağımız birkaç malzeme ile, sivrisinek sorunundan kurtulacağız.Gelelim gerekli olan malzemelere:

Bir tane şeffaf plastik poşet.

Bu poşeti dolduracak kadar su.

Ve birkaç tane bozuk para.

İçini suyla doldurup birkaç tane de bozuk para attığımız şeffaf poşetimizin ağzını bağlayarak pencere veya kapının üzerine asıyoruz. Fakat dikkat edilmesi icap eden bir konu var: Astığınız yer, mutlaka ışık alıyor olmalı.Bu yöntem sivrisinekleri nasıl kaçırıyor?

Sinek kovucu bütün kimyasal ürünler, sivrisinekleri, içerdikleri kokularla uzak tutmaya çalışıyor. Bu yöntemde ise onların nefret ettikleri kokularla değil, görüş yetenekleriyle alakalı bir durum söz konusu.

Çünkü sinek ve sivrisinekler, dünyayı insanlardan farklı olarak, mozaik biçiminde görüyorlar. Dolayısıyla ışık kırılmasına karşı fazlasıyla hassaslar ve bu yöntemde de bozuk paraların meydana getirdiği ışık kırılması, onları bir hayli rahatsız ediyor. Suda yansıyan bozuk paraların parlaması, onları o ortamdan çabucak kaçırıyor.Böylelikle siz de, onları bulunduğunuz yerden uzak tutmuş oluyorsunuz
 
Top