Yeni Kategori Ekleme Hatası?

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Yeni Yazı Ekle dediğinizde, eğer ekleyeceğiniz konunun varolan kategorilere ait olmadığını görüyorsanız aynı benim yaptığım gibi (alttaki resimdeki gibi) konu ekleme sayfasından ayrılmadan "Yeni Kategori ekle" den kategori ekliyorsunuz daha sonrada konunuzu..

Yalnız ekleme işleminden sonra konunuzun son halini görmek isterseniz aşağıdaki sonuç ortaya çıkıyo :)

Ama işleminizi burdan değilde aşağıdaki gibi eklerseniz herhangi bi sorun olmuyor..

Ve gelelim soruma bu sorun nasıl düzelir??

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Bazen bu hata olabiliyor. Yazınızı kaydedin daha sonra kategorinizi ekleyip yazıyı o kategoriye alabilirsiniz. Aslında en sağlıklısı kategorileri önceden oluşturmak.

Yayınlanmış bir yazının kategorisini değiştirmek için Yazılar > Hızlı Düzenle seçeneğini kullanabiliriz.

Aslında WP'nin daha önceki sürümünde bu sorun yoktu yakın zamanda düzeltileceğini umuyorum.

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Baya bi zamanımı aldı dedim herhalde site gitti :D
Ama sonradan diğer bölümlerin göründüğünü farkedince, bu şekilde eklediğim kategoriyi sildim :)
Normal yollardan ekledim halloldu :P

---Ayrıca içi doldurulmayan kategoriler, görüntüleme sayfasında görünmüyor.. Sadece düzenleme panelinde görebilirsiniz.. ---

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Evet, eklediğiniz kategoriye ait yazı yoksa anasayfada kategori görünmez. Görünmesi de mantıksız olurdu zaten.