• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Yorum ve Takdir Kıtlığı

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Neden arkadaşlarımızın, birbirlerimizin ya da yeni üyelerimizin paylaşımlarına bir cümle ile yorum yazmayız, eleştirmeyiz veya takdir etmeyiz? Girdiğiniz konuya bir göz atıp neden arkadaşlarımızı teşvik edecek bir cümleyi altına yorum olarak yazmadan çekip gideriz ki? Ne kaybederiz?

Belki 10 konu açmak yerine üyelerimizin paylaşımına yapacağımız özendirici birkaç yorumun daha olumlu sonuçları olacaktır. Bir yere ısınan üye paylaşım yapar, yoksa takdir edilmediği (buna argoda iplenmediği deniyor) yerde kimse durmaz. Ben de olsam durmam.

Cidden takdir etmeme gibi bir eksikliğimiz var. Ne ekerseniz onu biçersiniz. Ben anlayamıyorum bu durumu... Anlayan anlatırsa sevinirim.

Bunu yönetim odasına yazacaktım ama istedim ki herkes görsün...

şimdi İnci burda olsa döktürürdü bu yazıya sanırım...yazıyorum bir tesekkür bile edilmiyor...konu falan eklemiyeceğim bi daha diye çok şikayet ediyordu...haklıda aslında..

Belki 10 konu açmak yerine üyelerimizin paylaşımına yapacağımız özendirici birkaç yorumun daha olumlu sonuçları olacaktır. Bir yere ısınan üye paylaşım yapar, yoksa takdir edilmediği (buna argoda iplenmediği deniyor) yerde kimse durmaz. Ben de olsam durmam.
çok haklısın...
herkes yazdığı konuya iyide olsa kötü de olsa bir yorum bekler...

eğer daha fazla katılım bekliyorsak yorumlarımızı esirgememeliyiz..

Ya tabiiki haklı. O kadar çok gördümki örneğin konu defalarca okunmuş, okuma sayısı belli ancak tek yorum yok. İsim vermeyi doğru bulmuyorum ancak bu durum hakikaten hem burdaki üyelerimiz, hem yeni katılım yapanları ve beni de inanılmaz soğutuyor.

Farkında değilsiniz ama katılım yapmak isteyen o kadar çok üye oldu ki kimse farkında bile değil... Hepsi sesszice çekip gittiler...

Bu forumu seviyorum ve forumla ilgili hiçbir zaman parofesyonel (kazanç kapısı) düşünmedim. Az-öz olsun ama elit olsun istedim. İnsanların birbrine saygıyla yaklaştığı ve paylaşımların takdir edildiği bir ortam olsun istedim.

Yoksa bakın şimdi baktım 625 kişi varmış sitede ve 25 kayıtlı. İşte profesyonel düşünsen o 600 kişi ilgilendirirdi beni. Çünkü asıl onlar kazandırıyor bana ve o 600 kişiyi de binlerce kişi yapabilirdik. Ama bu foruma hiçbir zaman kazanç kapısı olarak bakmadım bakmayı da düşünmüyorum. Kendi yağı ile kavrulan bir yer böyle devam etsin istiyorum. Böyle düşünmesek ne kaybederdik sindirmeden büyüdüğümüz için aile özelliğimizi kaybederdik, birbirimizi kaybeder tıpkı apartman hayatına dönerdik....

Benim açtığım çoğu konuda yorum almasa bile :D baştan dedim başınızın belasıyım diye..

İnşallah bu sorun kısa zamanda hallolur. Bende elimden geldiği kadar konulara yorum yapmaya çalışıyorum :)

sen olayı çok güzel anlatmışsın yorumsuz...zaten buradaki olanların hepside aile sıcaklığını bulduğu için burdalar...ben hiç bir forumda bu kadar kalmadım...üye olduğum kimbilir ne kadar çok forum var...ama çoğunun adını hatta üye olduğum nick ve şifreyi bile hatırlamıyorum...pc nin başına oturduğum ilk aklıma gelen çerezforum...iki gün girmesem acaba ne var ne yok forumda diye merak ediyorum...forumu da forumda ki herkesi de çok seviyorum...tamam belki her yazılanı okuyamıyorum..her yazılana yorum yapamıyorum..ama okuduğum yazılara yorum yazmasam da beğendiğimi yada yanlış bulduğum mutlaka bir şekilde belirtiyorum..sırf tesekkür etmek için yorum yazmayı sevmiyorum...bunun için teşekkür butonunu kullanıyorum...yok eğer tesekkür etmek daha iyi diyosanız onu da yaparım...forum için iyi olan ne ise ben onu yapmaya razıyım...

Ya söylenecek çok şey var ama en iyisi susmak. Ben daha az müdahil olup yönetimle ilgilenicem zaten artık. Sitemizde öyle güzellikler var ki bir tarafta tarihin karanlık sayfaları aydınlanıyo bir tarafta en seçkin paylaşımlar yapılıyo, bir tarafta ince elenip sık dokunmuş konular ekleniyo ama dönüp bakan yok. Hiç mi yok evet var o da google arama sonucu gelen ziyaretçi. Geliyor, okuyor, alacağını alıp gidiyor. Ama bizim üyelerimizden çoğumuzun haberimiz bile yok bunlardan. Tabii ki bu ilgi alanı ile ilgili bir durum ama azıcıkta siteyi gezmeli değilmiyiz. En azından siteye ilk girdiğimizde bu neler eklenmiş butonuna basıp bir göz atmalı değil miyiz ?

Teşekkür butonu da gözüme hiç yakışıklı gözükmemeye başladı son günlerde
:) Ya biraz gergin ve alınganım kendime birkaç saat mola vermem en doğrusu sanırım...

İyi paylaşımlar arkadaşlar

şimdi İnci burda olsa döktürürdü bu yazıya sanırım...yazıyorum bir tesekkür bile edilmiyor...konu falan eklemiyeceğim bi daha diye çok şikayet ediyordu...haklıda aslında..

Evett gerçekten ben semra ablama çok dert şikayet ettim ama gerçekten haklıyım yani kendi bakımımdan haklıyım bilmiyorum arkadşlar bu konuda ne düşünyor ama şimdi konu açıyorum kimse yorum yapmıyor sonrada insanın içinden konu açası gelmiyor ama şöyle olsa sen güzel güzel açıcan konunu sonra arkadşlar gelicek sana övgüler yağdırıcak:):)veya olmayan yerlerini belirticek bende ona göre bi dahakine daha dikkatli olucam yanlışlarımı düzelticem böylece daha verimli paylaşımlarda bulunmuş olacağım sizcede böylesi daha güzel değil mi?

Evett gerçekten ben semra ablama çok dert şikayet ettim ama gerçekten haklıyım yani kendi bakımımdan haklıyım bilmiyorum arkadşlar bu konuda ne düşünyor ama şimdi konu açıyorum kimse yorum yapmıyor sonrada insanın içinden konu açası gelmiyor ama şöyle olsa sen güzel güzel açıcan konunu sonra arkadşlar gelicek sana övgüler yağdırıcak:):)veya olmayan yerlerini belirticek bende ona göre bi dahakine daha dikkatli olucam yanlışlarımı düzelticem böylece daha verimli paylaşımlarda bulunmuş olacağım sizcede böylesi daha güzel değil mi?

Söylenecek bişey bırakmamışsın incik herşeyi söylemişsin. Teşekkürler...

Geri