• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Youtube sitesinin mahkeme kararı ile kapatılması

GüLüCüKツ

Tatlım tatlım 👶🏻
V.I.P
Telekom bu siteyi mahkeme kararıyla engelledi. Gerekçe Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e yapılan hakaret ve terbiyesizlik.Bence engellenmesi çok saçma. Sadece Türkiye'den giriş engelleniyor. Peki bunlar aynı şeylere devam etmeyecekler mi? Bizim bunlardan nasıl haberimiz olacak. Nasıl şikayette bulunacağız. Ben sansürü gereksiz buluyorum. Bu engelleme sadece Türk milletini susturmak içindir. O tür videolar yayınlamaya yine devam edilecektir.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
YouTube'de Atatürk'e hakaretten tutunda islamiyeti karalayan, bölücü örgüt propagandasına izin veren videolar vardı. Bir çok tanıdığım hatta bildiğim bir kaç kurum bu konu ile ilgili defaatle mailller yolladı iletişim kurmaya çalıştı ancak hiçbiri kayda alınmadı.

Telekomun tavrını olumlu buluyorum. Eğer bir avuç densizi tüm Türk ziyaretçisine tercih edecekse youtube kendi bilir. Tüm dünyaya malolmuş bir sitenin illegal içeriğe bu kadar prim vermesinin bir bedeli olmalı değil mi?

Evet hepimiz özgürlüğü savunuyoruz. Ancak başkalarının özgürlüğüne zarar verecek söylemler, propagandalar özgürlük olmaktan çıkıp toplumları yaralayan birer silah haline gelebiliyor. Durulması gereken yeri herkesin bilmesi gerek.

Doğru buluyorum.

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Ben de bu kararı doğru buluyorum. Bu şekilde bölücü eylemlere izin verilmesi düşünülemez ve o sitenin sırtımızdan para kazanmaya devam etmesine de müsade edilemez.