Yurdumdan İnsan Manzaraları

wien06

V.I.P
V.I.P
Yün şişiyle kulagini kaşıyıp sağır olanlar, uzaylılara taş atarak kaçırmaya çalışan köy sakinleri, bomba paketini sopayla vurarak kontrol eden polisler, alkol kontrolunden yırtmak için türban takan bayanlar, duvarını kiraladığı şirketi kiraladığı duvara "bu duvarı telsime kiraladık ama paramızı alamadık" şeklinde yazdığı yazıyla halka şikayet eden sektor sahipleri.. aşkını kanitlamak için denize atlayan aşıklar, araba sürerken sürekli olarak küfür eden şoförler ve son zamanlarda türlü üçkağıtçılığa aklı basan insanlar, kısmen Türkiyeliler.

wien06

V.I.P
V.I.P
E5WUwHP.jpg

wien06

V.I.P
V.I.P
yanımdan geçen ve inanılmaz kötü kokan bu adamın babaları, çöle su medeniyeti kurmuştu. evden yaz kış yıkanmadan çıkmaz, yüzü gözü kötü görünmesin diye yolda ayna tutanlara para verirdi. safranbolu'da odalar dolusu banyo, sessiz sakin evlerde temizliği ve saflığı bekliyordu.

bu insanların dedeleri yüzyıllarca bir kültür oluşturdular. onlar da yurdum insanı değil miydi? anlamıyorum. stefan zweigin kapıldığına benzer bir ümitsizlikle eziliyorum.

Fonfe

Katılımcı
çok çok güzel güldüm çok:))

Yurdum insanı süper yaratıcıdır.kanunlara nasıl uyarım diye değilde bu kanunların açıklarından nasıl faydalanırım diye kafa yorar.

Gecekondu diker,ona kaçak elektrik çeker, kaçak olarak su bağlar.seçim zamanı buna izin veren belediyeye oy atar.çok doğurur ,sonrada açız devlet niye bize bakmıyor diye bağrınır.

En az çalışarak nasıl çok para kazanırım diye kafa patlatır. Kabileler halinde yaşar.çünkü birey değildir.tek başına hiç bir şey olduğunu bilir.