• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

ZEYNEP" AVRUPA'YI VURDU!

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Bu Ayın Lideri
Eunice Fırtınası'na "Zeynep" adının verilmesi birçok kişinin dikkatini çekti. Avrupa'da fırtına nedeni ile hayatını kaybeden 12 kişi ve çok sayıda yaralı gündem olurken; İngiltere, Galler, Belçika ve Hollanda'da hayatı zorlaştıran kasırganın neden meydana geldiği merak edilenler arasında yer aldı. Birçok kişi İngiltere, Almanya, Hollanda, İrlanda ve Belçika'yı büyük oranda etkileyen Eunice Fırtınası'na neden "Zeynep" adı verildiğini araştırmaya başladı. İşte, Zeynep Fırtınası'na dair merak edilenler...

Almanya'da "Zeynep" adı verilen Eunice Kasırgası sebebiyle 12 kişi hayatını kaybetti. Günlerdir devam eden rüzgarın hızı saatte yaklaşık 196 km olarak belirlenirken; birçok ülkede kırmızı alarm verildi ve vatandaşlar, dışarıya çıkmaması konusunda uyarıldı.

Kuzeybatı Avrupa’da etkili olan Eunice Kasırgası, üç gün içinde kuzey Avrupa’da etkisini gösterirken; birçok bölgede tren ve uçak seferleri iptal edildi ve eğitime ara verildi. İngiltere’nin başkenti Londra’da, seyahat ettiği aracın üzerine ağaç devrilmesi nedeniyle 1 kişi yaşamını yitirdi.

Liverpool’da 1 kişi uçan enkaz parçalarının aracının üzerine düşmesi nedeniyle hayatını kaybederken, Hampshire’da da 1 kişi aracının devrilen ağaçla çarpışması neticesinde vefat etti. İrlanda’da fırtınanın neden olduğu enkazı temizlemek isteyen 1 kişi ise devrilen ağacın altında kalarak vefat etti.


Almanya'nın batısında bulunan Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde etkili olan sert rüzgarlar sebebiyle, 2 kişi hayatını yaşamını yitirirken; kasırganın sabah saatlerinde Almanya’nın kuzey bölgelerinde de etkisini göstermesi gündeme geldi.

Hollanda’da da etkili olan şiddetli kasırga nedeniyle ağaçlar devrilirken 3 kişi daha hayatını kaybetti. Belçika’da ise hastanenin çatısına vinç devrilirken; fırtına anında teknede bulunan 1 kişi denize düşerek yaşamını yitirdi.

ULAŞIM DURDURULDU

Şiddetli rüzgarlar sebebi ile ulaşımda aksamalar yaşandı. İngiltere’deki birçok havaalanında pilotlar, uçağın iniş anlarında zor anlar yaşarken; Hollanda'da bulunan Schiphol Havaalanında da yaklaşık 390 uçuş kötü hava koşulları nedeniyle iptal edildi. Fırtına sebebiyle Londra ve Galler'de tren seferleri durduruldu. Havacılık alanında araştırmalar yürüten Cirium şirketi ise fırtınayı gerekçe göstererek en az 436 uçuşun iptal edildiğini açıkladı. Yetkililer, vatandaşlara seyahat planlarını iptal etmeleri ve acil olmadıkça dışarı çıkmamaları gerektiğini hatırlattı.
Galler’de elektrik direklerinin ve ağaçların devrilmesi nedeniyle yaşanan elektrik kesintilerinde 100 binden fazla kişi elektriksiz kaldı. Meteoroloji Kurumu, kuvvetli rüzgarlar nedeniyle ulaşımda aksama, elektrik kesintileri ve mobil kapsama kesintilerinin yaşanabileceği uyarısında bulundu.
 
Son düzenleme:
Top