• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Zonguldak Çaycuma Anadolu Teknik Lisesi,Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi

Mc_ÖRGE

Kaptan
Özel üye
OKULUMUZUN TARİHÇESİ

Okulumuz 1976/1977 eğitim öğretim yılında Tesviye Bölümü olarak 120 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlamıştır. 1979/1980 yılında Elektrik Bölümü ilave edilmiştir. Elektrik Bölümü okulumuza olan ilgiyi arttırmış bunun üzerine bölge ihtiyaçlarına cevap verebilecek olan Metal İşleri ve Mobilya ve Dekorasyon Bölümleri 1983/1984 eğitim öğretim yılında açılmıştır.

Okulumuzun sürekli başarı grafiği, velilerimizin Mesleki Eğitim konusunda bilinçlenmesi, devlet olarak Mesleki ve Teknik Eğitime önemin arttırılması mevcut kapasitemizin yeterli olmamasına yol açmıştır. Bu sebeple okul ve Milli Eğitim Müdürlükleri düzeyinde yapılan girişimler sonucunda ek atölye ve derslik kazandırma yoluna gidilmiş olup 1996/1997 eğitim öğretim yılında ek atölye ve derslikler faaliyete geçirilmiştir.

Gelişen fiziki kapasite ile birlikte okulumuza Teknik Lise Bilgisayar ile Endüstri Meslek Lisesi Konfeksiyon Bölümleri kazandırma girişimlerimiz olumlu değerlendirilmiş olup 1997/1998 eğitim öğretim yılında eğitim öğretime açılmıştır.

Gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek ve elektroniğin önemi doğrultusunda okulumuza Elektronik Bölümü açılmasına ihtiyaç duyulmuş ve yapılan girişimlerimiz sonucunda Elektronik Bölümümüz 2002/2003 eğitim öğretim yılında eğitim öğretim hayatına başlamıştır.
. 2006/2007 eğitim öğretim yılında Modüler sistemin uygulanmasıyla beraber okulumuz bölümleri alanlara dönüştürülerek yeni bir yapılanmaya gidilmiştir. Alanlarımız ve devamında açılan dallarımız :

TEKNİK LİSE ALANDALI

BİLİŞİM TEKNOLOJİSİWeb Programcılığı.

ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİALANDALI

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

Endüstriyel Bakım Onarım
Elektrik Tesisatları ve Pano Monitörlüğü

GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİSİ

Model Makinacılık

MAKİNE TEKNOLOJİSİ

Bilgisayarlı Makine İmalatı

AHŞAP TEKNOLOJİSİ

Mobilya İmalatı

METAL TEKNOLOJİSİ

Kaynakçılık

2007/2008 eğitim öğretim yılında Anadolu Teknik Lisesi Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanının Endüstriyel Bakım Onarım Dalı kazandırılmıştır.

ANADOLU TEKNİK LİSESİALANDALI

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

Endüstriyel Bakım Onarım

OKULUMUZ İRTİBAT BİLGİLERİ

Adres :Pehlivanlar Mahallesi Çaycuma / ZONGULDAK