4.haftanın Konuğu Bivatandaş

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Bir evliliğin devamı için çiftlere önerin nedir? Yeni evlenecek gençlere tavsiyen varmı?
Malum bekarımız az değil forumda :)

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
Katip abi bence seninde katkın olmalı bu sorunun cevabına sende evli değilmisin?:)
Evliyim tabi ... Benimle yapılan sohbette evlilik hakkındaki fikirlerimi yazmıştım.Bivatandaş ında fikirlerini öğrenmek istedim. Sana bir tavsiyem olacak ve bencede çok güzel ve faydalı olacağına eminim. Evlilik hakkındaki görüşleriniz başlığı altında yeni bir konu aç bu başlığın ilk mesajına benim ve Bivatandaşın görüşlerini ekle. Diğer arkadaşlarda devamını getirir. Bence çok faydalı olur :)

bivatandaş

İnşirah İnşirah İnşirah
Özel üye
Mutluluk sizce nedir..
Mutlu olmak mı mutsuz olmak mı zor
Ben bazen insanların mutsuz olmak için kendilerini zorladıklarını düşünüyorum..sizce de öyle mi..
Ya kişiden kişiye değişiyor; kimi ailesinin yanında,kimi sevgilisinin yanında,kimi tuttuğu takım kazandığında,kimi camide Allahın huzurunda,kimi dostlarının arkadaşlarının yanında,kimi foruma girip mutlu hissediyor kendini :) kimi bonsai ağaçlarını @Düş leyerek :D vs vs.
Dediğiniz gibi bazıları elinin tersiyle itiyor mutluluğu. Bazıları varki hiç birşeyden mutlu olmazlar ve yine bazı insanlar varki mutluluk çok uzak onlara.Suriyeli,filistinli çocuklar gibi..
Ve en güzelide ne biliyonmu başkalarını mutlu edince mutlu olanlar var.Keşke hepimiz öyle olabilsek..

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Evliyim tabi ... Benimle yapılan sohbette evlilik hakkındaki fikirlerimi yazmıştım.Bivatandaş ında fikirlerini öğrenmek istedim. Sana bir tavsiyem olacak ve bencede çok güzel ve faydalı olacağına eminim. Evlilik hakkındaki görüşleriniz başlığı altında yeni bir konu aç bu başlığın ilk mesajına benim ve Bivatandaşın görüşlerini ekle. Diğer arkadaşlarda devamını getirir. Bence çok faydalı olur :)

Abi ya açıcam da bn anlamıyorum konu açmaktan sen bi el atsan bu işe..

bivatandaş

İnşirah İnşirah İnşirah
Özel üye
Yok öyle kısa kabül etmiyorum. Biraz geniş olsun sorularımın cevabı :)
Şöyle özetleyeyim o zaman abi:
Yeni evleneceklere tavsiyem: gönülle değil akılla hareket edin derim.Para pul şan şöhret güzellik inanın hepsi geçici şeyler.Sevgi,güven ve sadakat olsun yeter.Erkek ailesinin iaşesi için çalışacak kimseye muhtaç etmeyecek birimi.?Kadın kocasına iyi bir eş çocuklarına iyi annelik yapabilecek birimi? bunlardan emin olup seçim yapmak lazım.
Evliliğin devam etmesi içinde en önemli şey fedakarlık.Elbette hepimizin hataları oluyor.Yuvamızın devam etmesi aile huzurunun kaçmaması ve çocuklarımızın geleceği için bazı hataları karşılıklı görmezden duymazdan gelmemiz lazım..