Ayın konuğu katip

JosTeR

KAF SİN KAF !
Özel üye
1.Siirlerle konuştuğun biri var mı ?

2.Trakya bölgesini görmeye fırsat mı olmadı özellikle mi gitmediniz? Kafama takıldı da hemen soru verdim :)

3.Ülkemizi gezmelerden bahsetmişken. Aklıma hemen şu soru geldi. Doğudaki misafirperverlik neden batı kesiminde yok(bazı iller hariç) ?

4.Evli birisiniz cevaplamak zorunda değilsiniz.
Evlenirken köylü/sehirli ayrımı dikkat eder misin ?

5.Sonradan gören insanlar hakkında düşüncelerin ?

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Selamlar :) Çok özel olduğu düşünürseniz cevaplamayabilirsiniz tabii ama evli olduğunuzu okuyunca merak ettim ben..

Eşinizle nasıl tanışmıştınız, onun evleneceğiniz kadın olduğuna nasıl karar verdiniz?

Günümüzde aldatmalar ve boşanmalar neden bu kadar arttı sizce?

Hiç eşinize özel bir şiir yazdınız mı, o da sever mi şiir okumayı?

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Çevrende nasıl tanınırsın?

Dostluk,arkadaşlık, kardeşlik, samimiyet, kavramlarını senin cümlelerinden okuyabilirmiyiz? Bu kavramların senin düşüncelerindeki yerleri nedir?

KaderKatibi

Dürüstlük insanın kartvizitidir, Matbaada basılmaz
Özel üye
1.Siirlerle konuştuğun biri var mı ?

2.Trakya bölgesini görmeye fırsat mı olmadı özellikle mi gitmediniz? Kafama takıldı da hemen soru verdim :)

3.Ülkemizi gezmelerden bahsetmişken. Aklıma hemen şu soru geldi. Doğudaki misafirperverlik neden batı kesiminde yok(bazı iller hariç) ?

4.Evli birisiniz cevaplamak zorunda değilsiniz.
Evlenirken köylü/sehirli ayrımı dikkat eder misin ?

5.Sonradan gören insanlar hakkında düşüncelerin ?

Şöyle birinci sorundan başlıyayım
1. Evet şiirlerde konuştuğum biri var ama her zaman aynı kişi olmuyor
Ayrıca bazen kendi adıma konuşurum bazende başkasının adına konuşurum :)
2- Trakya bölgesine gitmek için fırsatım olmadı mesela Edirneyi hep merak etmişimdir.
3-Aslında misafirperverlik tüm illerde var.Büyük kentler, sanayileşmiş kentlerde gün erken başlar ve geç biter. Çalışmadan yaşayamazsın... ana teması üzerine kurulmuştur hayat. Ayakta kalmak için herkes çalışmak zorunda çünkü hayat pahalılığı,ulaşım güçlüğü,menfaatler üzerine kurulan beşeri ilişkiler gündelik hayatı daha da güçleştiriyor. Çeşitli illerden çeşitli kimliklerin bir araya gelmek zorunda oldukları ortamlar da elbet insan ilişkileri biraz daha temkinli yaklaşımlar içinde oluyor. Dolayısıyla misafirperverlikte buna göre yön buluyor.
4-Teknoloji her eve girmiş modernizasyon yer mekan tanımıyor.Köylü şehirli ayrımından öte kendisini yetiştirmiş, eğitmiş, kültürlü, insancıl kişilik ile kendisini yetiştirememiş kişilikler ayrımı ancak yapabiliriz.
5-Asalet insanın üzerine oturan som altındır. Asalet eksikliği oldumu önceden yada sonradan görmüşlüğü farketmez edepsiz insan edepsizdir.

Selamlar :) Çok özel olduğu düşünürseniz cevaplamayabilirsiniz tabii ama evli olduğunuzu okuyunca merak ettim ben..

Eşinizle nasıl tanışmıştınız, onun evleneceğiniz kadın olduğuna nasıl karar verdiniz?

Günümüzde aldatmalar ve boşanmalar neden bu kadar arttı sizce?

Hiç eşinize özel bir şiir yazdınız mı, o da sever mi şiir okumayı?
Aleyküm Selam nehir.
Hakkaten çok özel sorular sormuşsunuz:)

Kader oldumu yer mekan o bu şu kim olduğu hiç önem arzetmiyor:)

Eşler arasında ilgi sevgi saygı eksikliği,ekonomik özgürlük,teknolojinin verdiği kolaylık aldatma ve boşanmaları dahada arttırmıştır. Konuyla ilgili düşüncelerimi önceki mesajlarımda anlatmıştım.Sizlerinde görüşlerinizi duymak isterdim. Aslında bunun üzerine yeni bir konu açılıp herkesin düşüncesi alınmalı :)

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Hocam ben sizi bekar biliyodum, sasirdim simdi.

Ben de evlilik planlari yapanlar icin durumun avantaj ve dezavantajlari nelerdir diye soruyorum o halde. :)

Bazı arkadaşlar evlimi bekarmı diye sormuş hemen cevap vereyim
Evet evliyim ... Bir kızım iki oğlum var. Ve çocuklarımı çok seviyorum

Allah bagislasin hocam, mutlulugunuzun daim olmasini diliyorum.

KaderKatibi

Özel üye
Çevrende nasıl tanınırsın?

Dostluk,arkadaşlık, kardeşlik, samimiyet, kavramlarını senin cümlelerinden okuyabilirmiyiz? Bu kavramların senin düşüncelerindeki yerleri nedir?

Şimdi desem şöyleyim böyleyim diye ayıp olur.Bir bilenden dinlemeliki inandırıcı olsun :)
Aslında biri var bu soruya cevap verecek ama verirmi bilmem :)

Çocuktuk...
Dostluk, arkadaşlık, kardeşlik ve samimiyetin birbiriyle karıştığı insani vasıfların tavan yaptığı yaşlardı. Hepimiz kardeştik. Birimizin ayağı kanasa hepimizin içi yanardı. Beraber güler beraber eğlenirdik sokak köşesinde... Bir parça domatesi ikiye üçe hatta dörde böler paylaşırdık küçücük ellerimizle... Biz çıkmaz sokağın küçük çocuklarıydık ... lakin dağ gibi yüreğimiz, çakmak gibi gözlerimiz ve birbirimize sarılan kollarımız vardı. Saftık, temizdik, paktık kirlenmemiştik.
Dostluk kardeşlik arkadaşlık neydiki bunlar neyin ismiydi... Sonra büyüdük ve anladık ki; Hatçe teyzenin, Hasan amcanın ve komşularımızın üzerimize yapıştırdıkları adlarımızdı bunlar.

KaderKatibi

Özel üye
Hocam ben sizi bekar biliyodum, sasirdim simdi.

Ben de evlilik planlari yapanlar icin durumun avantaj ve dezavantajlari nelerdir diye soruyorum o halde. :)

Allah bagislasin hocam, mutlulugunuzun daim olmasini diliyorum.

Allah razı olsun Yorumsuz kardeşim,cümlesinin inşallah.

Evlilik planları yapanlar öncelikle;
Bir anlık duygularıyla hareket etmesinler.
Evlenecekleri kişiyi iyi tanısınlar.
Nişanlılık süresini fazla uzun tutmasınlar :)
Mala mülke önem vermesinler
Hep birbirlerine saygılı olsunlar
Yuvalarını hiç kimse için bozmasınlar.

Unutmayın evlilik insanın hayatını düzene sokar :)

Yorumsuz eksiklerimi tamamlarmısın .

Çağlayağmur

👪
Süper Moderatör
Evlilikten bahsetmişken hemen bir soruyu sorayım. Gerçi bu soru tüm hayatımızdaki kişiler için geçerli ama öncelik evlilik için olsun.

Birliktelikte sevilmek mi sevmek mi önemlidir sence?