Çanakkale geçilmezdi

Türk insanı videoda gösterilen ve çarpıcı bir biçimde abartıyla anlatıldığı gibi yaşamıyor. Gelişen ve büyüyen toplumlarda olması muhtemel şeyler bunlar. Genelle değerlendirme yapılmasında bir şeyler aranmalı tartışılabilir belki.
...Çanakkale böyle geçilmez sevgili arkadaşım. Çanakkale Araplara bile Karadenizde liman satanlar sayesinde geçildi. Çanakkale böyle geçilmez sevgili kardeşim. İsrailliye sınırı peşgerş çekmeyle geçilecek. Çanakkale böyle geçilmez kardeşim. Konuşan sorgulayan beyinleri ergenekonla ilişkilendirmekle geçildi. Çanakkale geçildi sevgili kardeşim. Türküm diyen herkes başımızdaki belayı görmeli bence.

Türk insanı videoda gösterilen ve çarpıcı bir biçimde abartıyla anlatıldığı gibi yaşamıyor. Gelişen ve büyüyen toplumlarda olması muhtemel şeyler bunlar. Genelle değerlendirme yapılmasında bir şeyler aranmalı tartışılabilir belki.
...Çanakkale böyle geçilmez sevgili arkadaşım. Çanakkale Araplara bile Karadenizde liman satanlar sayesinde geçildi. Çanakkale böyle geçilmez sevgili kardeşim. İsrailliye sınırı peşgerş çekmeyle geçilecek. Çanakkale böyle geçilmez kardeşim. Konuşan sorgulayan beyinleri ergenekonla ilişkilendirmekle geçildi. Çanakkale geçildi sevgili kardeşim. Türküm diyen herkes başımızdaki belayı görmeli bence.

söyledikleriniz doğru fakat videoda özellikle ahlaki çöküntü üzerine baskı yapılmak istendiği sonucunu çıkardım ki buda hiç hafife alınmayacak ciddiyette bir konudur. bir toplumu var eden değerlerden biride ahlaki yapısıdır ahlaki yapısını yitiren bir toplum kalesi içten fethetmek kolay olur :)

söyledikleriniz doğru fakat videoda özellikle ahlaki çöküntü üzerine baskı yapılmak istendiği sonucunu çıkardım ki buda hiç hafife alınmayacak ciddiyette bir konudur. bir toplumu var eden değerlerden biride ahlaki yapısıdır ahlaki yapısını yitiren bir toplum kalesi içten fethetmek kolay olur

(Kastım geneldir.Kişisel değildir) =Bir şeye nasıl baktığınız önemli. İnsan görmek istediği gibi görür. Ahlaki çöküntü tabirinizi siz yaşadığınız çevrede ne kadar gördüğünüz önemli. Bence ahlaki değerlerimiz yerinde ancak insani değerlerimizi yitirdik diye düşünüyorum.

Yerinde olan ahlaki değerlerimize bir örnek verebilirmisiniz zira genellemelerle yerinde olmadığına dair yüzden fazla örnek bulabilirim :)

Aile yaşantımız, namus kavramımız......

Yada şöyle diyelimmi ahlaki değerler deyince ilk akla gelen namustur değil mi ? Namus (özür dileyerek söylüyorum) bacak arasındamıdır yoksa beyindemidir.?
Yada çıplaklık ne kadar ahlaksızlıktır ölçüsü nedir? Bahse konu mevzu Türk toplumunun yüzde kaçını temsil eder.?

Aile yaşantımız, namus kavramımız......

Yada şöyle diyelimmi ahlaki değerler deyince ilk akla gelen namustur değil mi ? Namus (özür dileyerek söylüyorum) bacak arasındamıdır yoksa beyindemidir.?
Yada çıplaklık ne kadar ahlaksızlıktır ölçüsü nedir? Bahse konu mevzu Türk toplumunun yüzde kaçını temsil eder.?

namus genel bir kavramdır bayana özdeştirilemeyecek kadar genel erkeğinde namuslusu vardır. yanlız kadın prg. izliyormusunuz onlar yapmacık hikayeler değil yaşam öyküleri yada türkiyede birbirlerinin eşlerinin takas edildiği bir örgüt olduğunu duymuşmuydunuz yada bugün toplumda anket yapılsa kaç kisi evlilik dışı ilişkileri onaylıyor olacaktır?

Geri