• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu fotoğraf oylaması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Oylamaya katımanızı bekliyoruz...

Eşiniz yada arkadaşınız en çok neyinize sinir olur?

Davranışlarıma
bazen dünya yansa umursamıyorum bazen yaprak düşse mesele yapıyorum :(
Ben de davranışlarıma kızıyorum.Bir türlü kendimi frenleyemiyorum.Daha önce özelde çalıştım.Şimdi bir devlet kurumundayım.Hala aynı özelde çalışıyormuşum ve sanki bir şeyler eksik kalıyormuş,şu da olsa,bu da olsa,çocuklar şunu da görse telaşı içerisindeyim.İnsanları boş vermiş görünce deli oluyorum.Bugün sus,boşver diyorum ama nafile.Birileri boşverince,onun yapmadığına sinirle ben yapılsın davranışı içerisine giriyorum.Bu davranışımda beni sonra çileden çıkarıyor.

Ben de davranışlarıma kızıyorum.Bir türlü kendimi frenleyemiyorum.Daha önce özelde çalıştım.Şimdi bir devlet kurumundayım.Hala aynı özelde çalışıyormuşum ve sanki bir şeyler eksik kalıyormuş,şu da olsa,bu da olsa,çocuklar şunu da görse telaşı içerisindeyim.İnsanları boş vermiş görünce deli oluyorum.Bugün sus,boşver diyorum ama nafile.Birileri boşverince,onun yapmadığına sinirle ben yapılsın davranışı içerisine giriyorum.Bu davranışımda beni sonra çileden çıkarıyor.
Çok tanıdık geldi bu davranış sekli bana, bende öyleyim. Biz mi çok mükemmeliyetçiyiz insanlar mı çok duyarsız bilmiyorum. Ben de kamuda genel idari hizmetlerdeyim, demekki kamunun her alanında bu boşvermişlik umursamazlık var. Sizin eğitim sektörünü düşünürsek bir öğretmenden alınan verim kamu özel ayrımına göre farklılık göstermemeli çünkü insan gücü belli bir zaman diliminde diğer teferruatlar dikkate alınmaksızın aşağı yukarı denktir. Yok maaşım beni tatmin etmiyor ozaman ben de tam kapasite ile çalışmam anlayışı var insanlarda. Ama siz idealistsiniz anladığım kadarıyla ve gözlemlediğiniz duyarsızlıklar maneviyatınızı yıpratıyor..: )

Siz mesleğinizi çok seviyorsunuz ...Önemli olan sizdeki o güzel enerjiyi çocuklarla paylaşmanız:)))

Arkadaşlar en çok fazla dobra olduğumu acımasızca eleştirebildiğim için kızıyorlar :)
Eşim henüz öyle bir eleştiri yapmadı ama tahminimce hiç anlamadığım bir konu hakkında bile mesela futbol gibi bir mevzuda dahi çok hakimmişim gibi fikir yürütmeme ve benim dediğimin çıkmasına sinir oluyor :)

Şiddetli bir tartışmada bile söylediği bir kelimeyi yakalayıp günlerce tiye alabilirim sanırım en sinir olunan huyum bu ..Birde işveren olmama sürekli burjuva diye eziliyorum çok madurum :P

Son düzenleme:
Geri