• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

'Gezi Parkı' olayları dünya basınında!

cemree

=)=)
V.I.P

Taksim'deki Gezi Parkı'nda ağaçların sökülmesini öngören AVM projesini protesto eden göstericilere yönelik sert müdahale dünya basınında geniş yer aldı.

İngiliz BBC, Fransız Le Monde, CNN gibi birçok uluslararası basın kuruluşu İstanbul'da halkın Gezi Parkı'nın yıkılmaması için bir araya geldiğini, yüzlerce güvenlik görevlisinin katılımıyla barışçıl göstericilere müdahale edildiğini yazdı.

Dünya basını Gezi Parkı'nda, buldozerlerin önüne geçen, sloganlar atan, gece nöbete kalan yüzlerce eylemcinin, polis tarafından sabaha karşı 05.00'te gaz bombası ve tazyikli suyla dağıtıldığından bahsetti.

'YARALILARIN FOTOĞRAFLARI YAYINLANDI'

Yabancı basın, Türk polisinin, Gezi Parkı'ndaki protestoculara gaz ve su sıktığını; göstericilerin yaralandığını yazdı. BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ve gazeteci Ahmet Şık’ın yaralandığı da vurgulandı. Taksim'deki göstericilerin yaralı halde fotoğrafları yayınlandı.

'BARIŞÇIL PROTESTOCULAR YARALANDI'

Uluslararası Af Örgütü ise, ''Barışçıl göstericilere yönelik artan polis şiddeti ciddi yaralanmalara sebep oluyor. Aşırı güç kullanımı durdurulmalı'' uyarısında bulundu.

Evet provakatif gruplar olmuş maalesef.. Ayrıca benim asıl dikkatimi çeken İngilizin biri direnişi destekleyip "Türk dostlarım" diye hitap ediyor, ABD direniş devam ederse destek göndereceğiz diyor.. Olayın gidişatı değişmeye başladı.. Bence asıl korkulması gerekenler onlar. Bir siyasi direniş değildi bu, halkın direnişiydi. Kendi askerimiz dururken yabancıların olaya karışması da hoş değil, içimizde halledilmesi gereke bir mesele bence.. Bu kadar inat etmemelilerdi en baştan, bir özür dileyerek olayı bitirebilirlerdi büyümeden.. Artık ne desek boş.

Sana yakın sanırım Çankaya @cemree, bu saatte devam ediyorsa sorun büyük demektir. Akşam saatlerinde herşeyin eskiye döneceği düşünülüyordu. Bu artık Gezi Park olayı olmaktan çıktı, rejimi sorgulayan bir hareket haline geldi. Umarım MHP'de bu oluşuma destek verir.

Son düzenleme:
Olay gerçekten park sorunundan çıktı burdaki bağırışlar bunu göstürüyo. eylem olmaktan çıktı bu. sokaklar alkollü insanlarla dolu nasıl iş bu anlamadım. çankayadaki arkadaşım basını camdan cıkartamadıgını söylüyo. bu sabah kızılaydaydım güvenparkın üzerinde 2 helikopter sürekli hareket halindeydi. 4 defa biber gazına maruz kaldım. durum ciddi

Sana yakın sanırım Çankaya @cemree, bu saatte devam ediyorsa sorun büyük demektir. Akşam saatlerinde herşeyin eskiye döneceği düşünülüyordu. Bu artık Gezi Park olayı olmaktan çıktı, rejimi sorgulayan bir hareket haline geldi. Umarım MHP'de bu oluşuma destek verir.

Ülkü ocakları Her ilde gösterilerde yer alıyor diye biliyorum..
Fakat mesele siyasileştirmeden halledilirse daha temiz bir iş olur..Keza tüm parti yandaşları tüm takım taraftarları bütün olmuş durumda..Kürt Türk Laz Çerkez ayrımı yapılmaksızın Hükümet İstifaya çağırılıyor..

Düzenleyen yönetici:
Hala bir avuç marjinal grup mu diyorsunuz? :)

Bu resimdeki turuncu-beyaz ve mavi-lacivertli formalı gençlere iyi bakın... Bu taraftar grubu var ya kıyamet kopsa bir araya gelmez... Hani nasıl desem, Karşıyaka ve Göztepe misali...

Ayrıca ABD'nin açıklaması falan yalan haber... Sadece dünya şuan gelişmeleri veriyor. Bizim haber kanallarının yapmadığını yani...

Olay gerçekten park sorunundan çıktı burdaki bağırışlar bunu göstürüyo. eylem olmaktan çıktı bu. sokaklar alkollü insanlarla dolu nasıl iş bu anlamadım. çankayadaki arkadaşım basını camdan cıkartamadıgını söylüyo. bu sabah kızılaydaydım güvenparkın üzerinde 2 helikopter sürekli hareket halindeydi. 4 defa biber gazına maruz kaldım. durum ciddi
Eğer böyleyse bence eylem yapanların ve bunu bir amaç için yapanların bu oluşumu dışlaması hatta durdurması lazım. Böyle bir görüntü eylemin amacına dinamit koymak olur. Bugün Antalya'da da gösteriler olmuş.

Geri