• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

İnci Taneleri...

Mecnun odur ki,
attığı her adım, aldığı her nefes, kokladığı her çiçek, demlediği her çay, okuduğu her şiir;
yâr'dır.

wefl1pM.webp

Tarif edemediğim beni, bilen Rabbim; duâyla ruhumun ara sokaklarında karşılaşıyorum seninle…
Yönüm sen’sin ALLAH’ım
Beni bağışla…

/ Beyza ALİOĞLU.

Aşk ulaşmaktır, aşmaktır.
Aşkın dili dua'dır.
Sevgiliye yazılmış mektuptur Aşk. Bir bir dokunmaktır iç yangınlarına sözcüklerle.
Yakarıştır Aşk.
Hissetmektir, görmeden sevmek, teslimiyetle kabullenmektir Aşk.
Sırdır Aşk. Gizliliktir. Aşk korku değil sevmektir.
Mühürlenmektir Aşk.

Ve Aşk;
Hz. İbrahim'in Haceriydi, Sâresiydi. Hz. Eyüp'ün sabrı, Hz. Yakub'un gözyaşıydı. Hz. Ali'nin kılıcıydı Aşk, Hz. Fatıma'nın gözlerinde saklıydı Aşk.
Aşk Hz. Musa'nın Rabbine ulaşmasıydı... -'' Seni nerede bulurum?, Allah ' Aşkımdan hüzünlenen kalplerde'' -
Aşk Enes b. Malik'in Efendimize (s.a.v)'a duyduğu saygı, beslediği sevgiydi.
Aşk Hz. Hacer'in koşması,
Hz. İsmal'in ağlamasıydı, zemzemi bulmaktı, susamaktı, suydu Aşk.
Aşk Hz.Muhammed (s.a.v)'ın ümmetine duyduğu şefkâtıydi, merhametiydi.

Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdu ki:
" Sizden herkes, ihtiyaçlarının tamamını Rabbinden istesin, hatta kopan ayakkabı bağına varıncaya kadar istesin... "

Ey Sevgili!
Hüznüme üşüşen aminlerin tecellisini
Dualarıma k'atıyorum.
Salavatla,
Sûkutu giydiriyorum ömrüme!

Hakiki dost Allah gibi mahrem olmalıdır.
Dostun çirkinliklerine, hoşa gitmeyen hallerine tahammül etmeli, hatasından incinmemelidir.
Dosttan yüz çevirmemelidir, dosta itiraz etmemelidir.
Nitekim rahmeti bol olan Allah kullarının ayıplarından, günahlarından, noksanlarından dolayı onlardan yüz çevirmez. Tam bir inayet ve şefkatle, onlara rızkını verir. İşte garazsız, ivazsız dostluk budur.

Allah bir insanı senin elinle ayağa kaldıracaksa, sen nasıl elini uzatmazsın?
Allah seni insanlara sevdirmek istiyor,
Allah senin dağılmış parçalarını topluyor. Aşka nankörlük etme!

Geri