• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

İz Bırakan Etkili Sözler....

"ne o beni kandırmıştı, ne ben onu baştan çıkarmıştım.
ikimiz de bildiklerimizin ötesine, bulduklarımızın üstüne çıkmak istemiştik.
bir noksanlığı vardı sanıyorduk bütün olanların belki.
ama aslında bütünlüklerimize bahaneydik."

Turgut Uyar

Yusuf-i yûreğîne Zúleyha olasim var.... Múrekkebine karisip satirlarinda anilasim var... Kalbine dúşúp sol yaninda can atasim var..

Gönül; bir gün olur, Seni gönlünü alana ulaştırır.
Can; bir gün olur, Seni sevgiliye ulaştırır.
Sen de derdin eteğini elden bırakma,
Çünkü o dert, bir gün olur, Sen'i dermana ulaştırır..

Seni sevmek, o gece rakı içtiğimiz köhne meyhaneden çıkıp yürüdüğümüz sokaklarda, Nisan ayında bir mucize gibi gökyüzünde dans eden kar tanelerinin Tanrı'nın bu aşk için gönderdiği bir işaret olduğuna inanmaktı...

Seni sevmek kadınlığımı, bedenimi ve hazzı ilk defa seninle kesfetmekti. 17 yıldır sanki sadece senin için sakladığım bedenimi, en ufak bir tereddüt duymadan ve beklentisiz bir sarhoslukla sana sunmaktı... Her dokunusunda kutsal bir ayının o sıcak ve tatlı sarabını yudum yudum içer gibi...

Sevmek seni değil çocukluğumu, düşlerimi, kendimi aldatmak olmuştu artık... Bana bağlanan masum aşkları seninle aldatmak olmuştu... Kimseye veremedim yüreğimi. Ne zaman baksalar içime, yüreğimin kırık aynasında kendilerinin değil, senin yüzünün aksini gördüler hep. Sessizce çekip gittiler. Farketmedim bile gittiklerini...

Geri