KİM HAKLI?

Kim Hakli

• Ben

Oy: 4 66.7%
  • Arkadaşım

Oy: 2 33.3%
  • İlgilenmiyorum/Fikrim yok

Oy: 0 0.0%
  • Şöyle ki;

Oy: 0 0.0%

• Toplam katılan
    6

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE

Arkadaşımla sokakta yürüyorduk, kenarda bir dilenci dileniyordu. Tek gözü kördü ve bacakları yoktu. Ben eline 20 Tl verdim. Arkadaşım ise bunun yanlış bir şey olduğunu ve kendi parasını kendi kazanması gerektiğini söyledi. Ben de; bazı özürleri olduğu için çalışamayacağını söyledim. Sizce kim haklı?​

zevzek

zevzek®
Özel üye
Gec
Kesinlikle bende karsiyim dilenciye para vermeye Cünkü gercek sakatlanmis insanlar dilenmiyor bence
Geçen biri ile tartıştık bu konuda ..diyorki ben görevimi yaptım yazık o çocuğa ..
Bence sen sevap değil günah işledin diyorum senin yüzünden o çocuk yarında burays gelecek alistirdin.

Boyle çok karşılaşıyoruz ben yemek isterse söylüyorum alma para ver derse vermiyorum

BaYBiLgE

Özel Üye
Özel üye
dilencilik bir meslek değil,dilencilik toplumun bir ayıbıdır,verilen her dilenci ücreti sadece kolay edinime zemin hazırlıyor,duygu sömürüsü yapılalarak insanlar kullanılıyor,hepimiz insanız ve sadaka vermek isteyebiliriz,ben kendi yaptığımı teşvik edebilmek adına yada bilgilendirmek adına paylaşmak istiyorum okullarda irtibat halinde olduğum müdür ve öğretmen arkadaşlarım var ihtiyacı olan çocuklara tespit edilerek ihtiyacı doğrultusunda yardımlar ediyoruz,gerek sadaka gerek fitre gerekse zekat her ne düşünce ile olursa olsun yaptığımız bu yardımların o küçücük yüreklerde yarattığı mutluluk işte ona paha biçemiyoruz,sizlerede naçizane tavsiyem yardım noktasında, okul aile birlikleri olabilir, müdüriyet olabilir, buralarla irtibat kurarak gerçekten yardıma ihtiyacı olan ve asla dilenmeyen bu yavrularımıza yardımlarınızı ulaştırın..

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
dilencilik bir meslek değil,dilencilik toplumun bir ayıbıdır,verilen her dilenci ücreti sadece kolay edinime zemin hazırlıyor,duygu sömürüsü yapılalarak insanlar kullanılıyor,hepimiz insanız ve sadaka vermek isteyebiliriz,ben kendi yaptığımı teşvik edebilmek adına yada bilgilendirmek adına paylaşmak istiyorum okullarda irtibat halinde olduğum müdür ve öğretmen arkadaşlarım var ihtiyacı olan çocuklara tespit edilerek ihtiyacı doğrultusunda yardımlar ediyoruz,gerek sadaka gerek fitre gerekse zekat her ne düşünce ile olursa olsun yaptığımız bu yardımların o küçücük yüreklerde yarattığı mutluluk işte ona paha biçemiyoruz,sizlerede naçizane tavsiyem yardım noktasında, okul aile birlikleri olabilir, müdüriyet olabilir, buralarla irtibat kurarak gerçekten yardıma ihtiyacı olan ve asla dilenmeyen bu yavrularımıza yardımlarınızı ulaştırın..
Ama artık çokları resmen meslek haline getirmiş