Menopozda diyet yapmak ve kilo vermek zannedildiği kadar zor değildir

yesim434

Hırçın Karadeniz Kızı Biricik Yeşim
AdminE
Diyetisyen desteği ile kilo veren ya da fazla kilo şikayeti ile diyetisyene başvuran kadınların yaş ortalamasına baktığımızda zaten büyük çoğunluğun perimenopoz ya da menopoz döneminde olduğunu söyleyebiliriz. Menopoz diyet yapmak için bir engel ya da menopoz döneminde kilo vermek imkansız, değildir.

Kilo almaya neden olan başka herhangi bir durumun olmadığından emin olduktan sonra kişiye özel bir beslenme planına ek olarak yeterli fiziksel aktivite ile menopozda da kolayca zayıflamak mümkün.


Menopozda Hızlı Kilo Verme Nasıl Sağlanır?

Herhangi bir hızlı kilo verme diyeti, sonradan verilen kilonun aynı hızla ve en az iki katı olarak geri alınmasına neden olur. Menopoz gibi beslenmenin önemli olduğu bir dönemde özellikle kemik sağlığı açısından hızlı kilo verdiren diyetlerden uzak durmakta fayda var.

Menopozda Hangi Spor ile İlgilenmek Daha Doğru?

Menopoz bir hastalık dönemi olarak düşünülmemelidir. Bedeninizin imkanları dahilinde dilediğiniz sporla ilgilenebilirsiniz. Yürüyüş, her yaşta olduğu gibi menopoz döneminde de bedenin günlük hareket ihtiyacını karşılayacak en iyi aktivitedir.

Menopoz Diyeti Nasıl Yapılır?

Menopoz diyeti diye bir şey aslında yoktur. Menopoz dönemiyle birlikte kilo artışı söz konusu ise diyetisyen kontrolü altında kişiye özel beslenme planı ile zayıflama planı uygulanmalıdır.

Menopoz Döneminde Hangi Vitaminler Alınmalı?

Kan tahlili yapılmadan herhangi bir vitamin almak doğru değildir. Menopoz döneminde vücutta yüksek olmasını arzu ettiğimiz temel vitamin D3 vitaminidir ve K2 ile birlikte alınmalıdır. Zaman zaman Omega 3 desteği tercih edilebilir. Bunun dışında bedenin gereksinimleri beslenme ile elde edilmelidir.
 
Top