• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Mizahi Direniş Sloganları

Ben Adanalılar bir sloganını görmüştüm .sen eklersin dedim ama eklemedim ..Aklımda kaldığı kadarı ile..

Sık Biber gazını kebaba sık şalgama sık biz acıya doğuştan alışkınız biz Adanalıyız ..:)

Böyleydi galiba ..:D

Benzer birşeydi. Hatta bunu resimli yaptı bizim Adanalılar. Kebabı tutup, polis amca şu kısmı acısız olmuş diyeni gördüm :D
Bizim Adana'da da çapulcu çokmuş onu anladım :)

Direnişin bize neler kattığını mizahi bir dille anlatmışlar :)

DİRENİŞİN ESAS AMACININ DIŞINDAKİ İKİNCİL FAYDALARI:

1- TV başından kalktık aklımız başımıza geldi. IQ yükseldi.
2- İnsanların yazma , çizme yeteneği mizah duygusu gelişti.
3- Taksim'e çıkan yolların genellikle yokuşlu, merdivenli , direnişin kaçmalı, koşmalı, çökmeli kalkmalı, ayakta durmalı, zıplamalı olmasından, ruhumuzdaki boşluğun direniş aşkıyla, heyecanıyla dolmasından pek yeme içme düşünmediğimiz için insanlar form tuttu, güçlendi.
4- Doğru haber aktarmak için gözlem yeteneğimizi geliştirdik, bilgisayar bulup yazana kadar aklımızda tutmaya çalışarak belleğimizi kuvvetlendirdik.
5- Yandaşları protesto ederken baktık paramız cebimizde kalmış.
6- İnandığımız bir amacımız oldu, can sıkıntımız geçti.
7- Dün P.tesiydi kimse sendromdan bahsetmedi.
8- Akıllı telefonlar taramalı tüfeklerimiz sosyal medya kurşunlarımız oldu.
9- Facebook zihin açıcı, gurur verici yazılarla, paylaşımlarla doldu.
10- Haberleri gazetelerden okumak yerine olay yerine gitme alışkanlığını kazandık.
11- Kim yürekli , kim yüreksiz, kim satılmış, kim namuslu, kim yalaka, kim onurlu, kim parayla satın alınır, kim kendini satmaz, kim sadece konuşuyor , kim sözünün eri anladık.
12- Çoğunluk olduğumuzu gördük yabancılaşmadan kurtulduk.
13- Özgürlüğümüze özgürlük, bilgimize bilgi kattık.
14- Tencere tava çalmaktan , slogan atıp marş söylemekten müzik kulağı, ritim duygusu gelişti.
15- Direnişçilerin sürekli hatırlatmalarından, temizlemelerinden dolayı sokakları temiz tutma bilinci gelişti.
16- Direnişçilerin sürekli hatırlatmalarından dolayı, insanlar birbirlerine karşı daha nazik, saygılı, güler yüzlü oldu.
17- Herkesin foyası ortaya çıktı.

''Çok mu İnce oldu acaba'' !
Halk: Emeğimiz bilek zoru, Allah'ım sen bizi koru!
Halk: Çilemse çekerim, kaderimse gülerim!
Halk: Son durağa gelmeden, inmesini bilmeli!
Halk: İstedim vermediler, sen çapulcusun dediler!
Halk: İktidar bir sudur, iç iç kudur!
Halk: Ferman senin, meydan benim!
Halk: Kabahat sende değil, sana oy verende!
Halk: N'aaaaaaaber!

Geri