• Merhaba Ziyaretçi.
    "Yapay Zeka Objektif " Fotoğraf Yarışması başladı. İlgili konuya  BURADAN  ulaşabilirsiniz. Sizi de bu yarışmada görmek isteriz...

Türk olmak

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Destek verişten kasıt ?
Şu yazdıklarınıza istinaden söylemiştim...
Gelelim Türk olmak meselesine... Tabii ki kültürümüz diğerlerinden farklıdır. İyidir Türk olmak. Ama hala maalesef Allah'ın adı altında, Kur'an gibi yüce bir değeri bile üfürme surelerle ayetlerle kandıran insanlara da biat etmektir Türk olmak. Türkiye'nin bugün ki halinde bunu görmek güç olmasa gerek. Şeyhim bana dedi ki... ile başlayan cümleleri sanırım son 11 yıldır musiki gibi dinlemekteyiz. Cemaatlerin halkın dini duygularını sömürüp aldıkları paralarla neler yaptıklarını görmekteyiz. Bunları görüp, elinin kolunun bağlı olması demektir Türk olmak. Çünkü birisi çıkıp "Ey vatandaşım yapma, seni din çatısı altında kandırıyorlar" derseniz dinsiz olursunuz... Ama kafanızdan sure yazıp 2 tane de üfürme ayet çıkarırsanız sizden daha alim yoktur.

Bunları yapanların Türk olduğuna inanıyor musunuz?

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Şu yazdıklarınıza istinaden söylemiştim...

Bunları yapanların Türk olduğuna inanıyor musunuz?

Gerçek fikrimi sorarsan halkı kandıranın insan olduğuna bile inanmam.
Geçen sene bulunduğum ilçede müftünün verdiği kutlu doğum haftası konferanstan bir kesit sunayım : "Sevgili .... halkı, kadın görünmemeli, kadın haramdır, onlar sizi baştan çıkarır, çocuklarınızı sadece okul kıyafetiyle göndermeyin (yani başını örtün 7 yaşındaki çocuğun ki 7 yaşında ve çocuk? Nasıl bir cinsel obje aracıdır?..." Yeterli mi?
Dini halk üzerinden sömürmüyorlar mı yani? Kütahya'da basılıp çocuklara dağıtılan "Devletin büyüklerine saygısızlık yapmak Allah'a saygısızlık yapmaktır" diye geçen cümleyi ben yazmadım :)
Bunları yapanın Türk olduğu meselesine gelince. Anne baba Türk. Türkiye'de doğmuş senin benim gibi bir vatandaş bunlar.

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Ya @felsefe_mi şu adam olmayanları s...et yaa :D Tam yazıyodum ki burası vip değilmiş farkettim :D Ben neler duydum. Sen bir öğretmenden bekler misin şu sözü... "Bu adam hayatım boyunca yanlış bildiğime doğru derse o dakikadan itibaren benim için o doğrudur" sözünü.. Ama oluyor işte..

O yüzden diyorum ki kişisel söylemlerle Türklüğü özdeşleştirmeyelim. Vallahi iyiyiz yaa. En az 500 tanıdığım var yurtdışında yaşayan. Ben de gittim ziyaretlerine... Hepsi istisnasız "vatanım" diyor ya :) İsviçre'ye gitmemiştim. Bu yaz da orayı fethediyoruz inşallah, Alpler biz vız gelir :D

Son düzenleme:

felsefe_mi

...!...
Özel üye
Ya @felsefe_mi şu adam olmayanları s...et yaa :D Tam yazıyodum ki burası vip değilmiş farkettim :D Ben neler duydum. Sen bir öğretmenden bekler misin şu sözü... "Bu adam hayatım boyunca yanlış bildiğime doğru derse o dakikadan itibaren benim için o doğrudur" sözünü.. Ama oluyor işte..

O yüzden diyorum ki kişisel söylemlerle Türklüğü özdeşleştirmeyelim. Vallahi iyiyiz yaa. En az 500 tanıdığım var yurtdışında yaşayan. Ben de gittim ziyaretlerine... Hepsi istisnasız "vatanım" diyor ya :) İsviçre'ye gitmemiştim. Bu yaz da orayı fethediyoruz inşallah, Alpler biz vız gelir :D

E ben kötüyüz demedim ki :) Duygularımızı birileri sömürüyor dedim. İnsan da en çok sevdiğine kızarmış dedim. Aynı şeyi söylüyoruz ama sen bana ana muhalefet yapıyorsun sanki :)
Yoksa hani her Türk'ün o meşhur Almanyadaki akrabalar mevcut bende de. Geldiler mi Türkiye'ye gidesi gelmiyor hiçbirinin..
Yandaş medyacılık yapıp cümlemin bir yerine odaklandın :P

Ben bir eğitimciden. Çocuklara laikliği öğrettik de ne oldu, işte ortada içip içip sapıtıyorlar dediğini duyduktan sonra mesleği bırakmamam gerektiğine karar verdim :) Meydanı dedim hani boş bırakmayalım :D

Düzenleyen yönetici:

DELİBALTA Muharrem

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Ne mutlu TÜRK üm diyene, diyebilene... Sayfalarca yazsak ta anlatamayız, ama öyle bir onur ve gurur ki, her nefes alışımızda hissederiz... Öyle anlı şanlı tarih her millete nasip olmaz... Uzun söze gerek yok... Ne mutlu TÜRK üm diyene...

ZeyNoO

V.I.P
V.I.P
Tüm yorumları okudum bende bir iki satır yazayım...
Elhamdülillah hepimiz Müslümanız bunu zaten kimse inkar etmiyor inkar eden zaten başka dindendir muhtemelen yada ateisttir...
Zaten İslamiyet, hristiyanlık bir dindir. Bunla nasıl Türk olmayı karıştırırlar anlayamam... Bu insanların sadece Dini mi var?
Yaşadıkları toprakları hiçe saymak dini yok saymak kadar kötüdür!
Bizim yaşadığımız topraklar Türk topraklarıdır, Türkiye'dir... Ve biz bu topraklardaysak sadece Müslüman değil Türk'üzdür.
Türk olmak bu iki kavramıda anlayabilmektir aslında. Ve Türk olmak Türkçe konuşmaktır. Diline, dinine, vatanına sahip çıkmaktır.
Birini diğerinden ayırmamaktır. Biz Türk olup dilimize, dinimize sahip çıkmıyorsak vay bizim halimize.. Yada Müslüman olup Türk'lüğümüze, vatanımıza sahip çıkmıyorsak yine vay bizim halimize...

Müslümanlık geçmişten günümüze bilgiyle, eğitimle çok güzel yerlere geldi ama bunu saptırmak isteyenler var hala.. Eskiden kız çocuklarını yok sayarlardı.. Oysa onuda Allah'ın yarattığını unutup diri diri bile gömerlerdi.. Hala töre adı altında insanları katledenler var... Bu mu Müslümanlık.. Müslümanlık bu değildir.. Hangi amaçla olursa olsun (sadece savaş durumları dışında) cana kıymak Müslümanlık olamaz... Yada diğer yapılan saçmalıklar...

Biz duyguları olan, insanlığı olan bir milletiz. Üzülenle üzülmesinide biliriz, gülenle gülmesinide biliriz.. Türk olmayan birinin bile acısını paylaşabiliriz ortak noktamız olmasa dahi... Ama alttaki resimin de özetlediği gibi biz onlar gibi olamayız..! Biz Türk'üz..

CeBuR

[maximum hokeli]
Özel üye
bana göre türk omak dünyanın en kaliteli kanının damarlarında yarattığı doping etkisidir .
o öyle bir kndırki ne gurubu vardır nede miktarı
o kan ciğerlere öyle bir etki ederki dünya üzerinde yaşamış ve yaşayacak olan kimse bir türk e ciğersiz diyemez . ezer
türk olmak dünyanın süregelişinden beri asla bir milletin boyunduruğu altına girmeyen sadece kendi aralarındaki çatışmalarında birbirlerine yenilgiyi gösteren bir ırk tır

türk olmak v12 motorlu bir bugattinin gaz pedalına basmak gibi birşeydir hep som sürattır ve hep en öndedir

türkler öyle bir millettirki birbirleri arasında kanlı bıçakli olsalar dahi asla bir türk ü başkalarına ezilmez ezdirmezler .
ve türkler azerisi, lazı ,çerkezi ,kürdü, çeçeni, müslümanı, hiristiyanı, alevisi ,vs kısacası orta asya ve anadolusu ile birçok nesilce birlikte yaşamış acıları dertleri müjdeleri payşalşmış yaşadıkları yerlerin ezelden beri gerçek sahipleridir :)

ben türk olduğum için çok gururluyum eğer türk doğmasaydım imreneceğim tek milletin yine türkler olduğunu adım gibi biliyorum

kur an ı kerimden :

Ey inananlar! Aranızda dininden kim dönerse bilsinki, Allah, kendisinin ( çok ) sevdiği ve onlarında Onu sevdiği, ( üstelik ) inananlara karşı alçak gönüllü , inkarcılara karşı güçlü , Allah yolunda cihad eden, yerenin yermesinden korkmayan bir millet getirir. Bu Allahın dilediğine verdiği bir nimettir. Allah herşeyi kaplar ve bilir. (Kuranı Kerim el-Maide 54 )

"İşte sizler Allah yolunda ( mallarınızı ) sarfetmeye çağırılan kimselersiniz. Kiminiz cimrilik yapıyor ama, ( O ) cimrilik yapan bilsinki , ancak kendine karşı cimrilik etmiş olur. Allah zengindir, siz ise fakirsiniz. Eğer ondan yüz çevirirseniz, sizi ortadan kaldırır ve sizin yerinize , sizden olmayan ve sonrada sizlere benzemeyecek olan başka bir milleti getirir." ( Kuran-ı Kerim Muhammed s. 38

ne kadar güzel tarif etmiş rabbim :)

yilmaz27

Ne Mutlu Türküm Diyene
Site Yetkilisi
Süper Moderatör
1643627196065.jpeg

images