• Merhaba Ziyaretçi.
    "Minimalist Fotoğraflar" konulu yarışmamız başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz. Sizi de yarışmada görmek istiyoruz...

Yardim lütfen

Arkadaşlar bi sorum olacak ama öncelikle bu sora bilmem için excel sayfasini buraya kopyalamam gerekiyor bunu yapacağimi bana söyleye bilirseniz sevinirim. Ayrica sorumda şu şekilde olacak ben bi veresiye ve stok takip dosyasi oluşturdum kdv ve iskontoyu ayri sutunlarda hesaplata biliyorum ama ben bunu tek sutunda yapmak istiyorum. Tek sutunda yaptiğim zaman da kdv ve iskonto oranlarini sifir girdiğim zaman sonuçuda sifir olarak veriyor eğer formülü ile yapmaya çaliştim ama başaramadim siz değerli üstadlarim bana yardimci olurmusunuz?

Excel'de hazırladıklarınızı buraya aktarmak için, ilgili sayfa excel açıkken "printscreen" tuşunundan faydalanarak ekran görüntüsü alınız. Aldığınız ekran görüntüsünü bir resim düzenleme programına (paint bile olabilir) yapıştırarak düzenlerseniz buraya resim olarak ekleyebilirsizniz. Siz tabloyu ekleyip tam olarak ne istediğiniz hakkında da açıklama yaparsanız, yardımcı olunacaktır:) İyi çalışmalar

adsiz.jpg

Resmi bira zorda olsa kopyalamayi başardim ama bi daha yapa bilirmiyim bilemiyorum. Neyse soruyu tablonun üzerine ekledim. Sanirim o rada eğer förmülü kulanmam gerekiyor ama ban başaramadim. Siz değerli üstadlarin o bilgi hazinesine ihtiyacim var. Yardimci olursaniz sevinirim.yani demek istediğim g hücresine öyel bi formül yapmaliyim kik ve l hücresine sifir değer girdiğimde g hücresi sonucu sifir vermesin.çünkü burada birden çok sutun kullanmam müşterini cari hesabini etkilyor. Günlük satiş sayfasina girdiğim değerleri bakiye listesinde toplam borç olarak görüyorum. Neyse yardimlarinizi bekliyorum kolay gelsin

Geri