Ayın Konuğu felsefe_mi

felsefe_mi

...!...
Özel üye
erkek fatma :D
romantikmisiniz hocam... katı görüntünüzün altında aslında çok yumuşak çok romantik biri varmı :))size nasıl bir davranış çok hoşunuza gider ( karşı cinsten )

Aslında romantizimden de ne anladığımıza bağlı. Hep romantizm dediğinde çiçek, mum ışığı algılanıyor ama yanlış gibi geliyor bana. Mesela bence sevgilinle mitinge gidip deli gibi bağırmak veya maça gidip küfür savurmak (Biliyorum çok ayıp ama deşarj :P) çok romantik :D Bunu dersek evet romantiğim ama çiçekler böcekler mum ışığ tarzım değil. Yani Edison elektriği bulmuşken hala niye mum ışığı??? :P

RUZG4R

ÖylesinE ♔
Özel üye
80 ve 90 doğumlu kuşak çok eleştirildi zamanın da.internet çocuğu ,apolitik,kendi dünyasında,duyarsız, bencil gibi..Taki gezi olaylarına kadar sence bunun sebebi neydi ? Ne değişti ?

yaren*

Herşey olması gerektiği gibi ;)
Özel üye

Aslında romantizimden de ne anladığımıza bağlı. Hep romantizm dediğinde çiçek, mum ışığı algılanıyor ama yanlış gibi geliyor bana. Mesela bence sevgilinle mitinge gidip deli gibi bağırmak veya maça gidip küfür savurmak (Biliyorum çok ayıp ama deşarj :P) çok romantik :D Bunu dersek evet romantiğim ama çiçekler böcekler mum ışığ tarzım değil. Yani Edison elektriği bulmuşken hala niye mum ışığı??? :P

göreceli tabiki herkesin anladığı farklı..:) mum ışığı müzik falan banada çok romantik gelmiyor aslında çok küçük ayrıntılar mutlu eder benide..:)
dağınıkmısınız hocam yada çok titizmi ?

felsefe_mi

...!...
Özel üye
80 ve 90 doğumlu kuşak çok eleştirildi zamanın da.internet çocuğu ,apolitik,kendi dünyasında,duyarsız, bencil gibi..Taki gezi olaylarına kadar sence bunun sebebi neydi ? Ne değişti ?

Bende o kuşakta yer aldığım için şunu diyebilirim ki bize yıllarca 80 darbesinin artık gençliği gibi baktılar. Sözde biz disco gençliği, pop gençliği, apolitik, dünyayla ilgilenmeyen boş bir gençliktik onların gözünde. Onlar daha katı şartlarda büyüdüler. Daha toplumun kurallarına boyun eğerek, daha sağ-sol kavgası ve daha siyasi bir ortam. Ama çok ufak bir şeyi kaçırdılar bence. Biz özgürlüğüne sonuna kadar da düşkün gençler olarak yetiştik. Mesela annelerimiz sevgilileriyle muhallebicide yarım saat görüşürken bizler sevgilimiz olduğunda ilk annelerimize söyledik. Bizler aileden gizli saklı şeyler yapmadık. Bugün meydana inen her genç aslında "Ehh yeter bee" demek için indi. Bize 80 darbesinin posası olarak bakan herkese inat. Aslında olaylara bakınca hem beklenen hem de beklenmeyen bir davranış gibi geliyor. Ama gençliğin özgürlük isyanı bu. "Bana karışma kardeşim, ya beni böyle sev ya da çek git" demelerinin farklı bir yolu gibi.
Ailem daha politikanın içinde yer alan insanlardı. Mesela seçim olduğunda bizim evde resmen seçim havası hissedilirdi. Delegeler yazılırdı, seçim afişleri mahalleye yapıştırılırdı. Kapı kapı gezip oy isterlerdi falan ben çocukken :) Tatlı bir çekişme olurdu o dönem. Yok namertsin, haysiyetsizsin, ş.sizsin gibi birbirine hitap eden siyasiler yoktu. Seçim biterdi mahallede yine herkes birbirinin komşusu olurdu. En önemlisi de oy verdiği parti iktidar da olsa yanlışı oldu mu eleştirirdi insanlar. Eskiden benzine zamn gelirdi hatırlarım gazeteler manşetten verirdi. İktidar en sert biçimde eleştirildi. Hiçbir siyasi parti lideri bir gazetecinin karşısına çıkmazdan çekinmezdi... Eh biz 80 kuşağı bunları hatırlıyoruz ve tekrar Türkiye böyle barışçıl, tatlı çekişmelerin olduğu güne dönsün diye ayaklanıyoruz, 90-95 arası doğanlar da kendilerini bildi bileli bir baskının içinde olup özgürlük istediği için ayaklanıyorlar...
Bence sebep bu. Ve gençliğin önünde hiçbir şey duramaz. İktidar şunu kaçırıyor. Tabanı genç değil... En genç taban CHP ve MHP de... Bunlar bir araya geldi mi önünde kimse duramaz...